VIDEO Zopakoval 28 rokov starú senzáciu Petra Bondru! Hviezda Sharks strelila 5 gólov za dve tretiny

Timo Meier © nhl.com

Prvý hráč v histórii San Jose, ktorý strelil 5 gólov v jednom zápase!

Timo Meier sa stal prvým hráčom v klubovej histórii San Jose Sharks, ktorý strelil päť gólov v jednom zápase. Podarilo sa mu to v priebehu len dvoch tretín a prispel k výhre 6:2 proti Los Angeles Kings.

„Dnes večer, ak máte číslo 28 na drese, len strieľajte," hovoril po zápase švédsky obranca Erik Karlsson, akú radu by dal hráčovi, ktorý chce zažiť podobný gólový koncert, aký predviedol jeho spoluhráč.

„Veľmi špeciálny pocit husej kože," opisoval svoje dojmy šťastný strelec, ktorý zo šiestich striel na Jonathana Quicka vyťažil päť gólov.

V priebehu prvej tretiny Meier dokázal skompletizovať hetrik. „Nedokážem si spomenúť na takto ´horúceho´ hráča. Bolo nádherné to vidieť. Hovorili sme o tom, akú výbornú sezónu má," reagoval tréner Bob Boughner.

Od roku 2000 sa Timo Meier stal len piatym hráčom NHL, ktorý dokázal v jednom stretnutí skórovať päťkrát. Je zároveň prvým hráčom, ktorý strelil päť gólov v prvých dvoch tretinách od roku 1994, kedy sa to podarilo Petrovi Bondrovi.

Meier je lídrom Sharks so 45 bodmi v 35 zápasoch a dostal sa do nominácie na Zápas hviezd NHL.

Obavy o budúcnosť Mešára: Čakalo sa niečo iné, bude to tvrdé. Dá Montrealu priestor na výmenu?

25.04.24, 06:16

Montreal chce v lete novú hviezdu do útoku. Odhalené, koho plánuje ponúknuť na výmenu

Včera, 06:36

Dvorský prehovoril: Toto je jeho reakcia na to, že ho nezavolali do reprezentácie

25.04.24, 12:28

V zámorí hodnotili sezónu hráčov New Jersey: Známka Šimona Nemca vyrazila dych!

Včera, 13:34

Zachráni ich Crosby? Kanada je sklamaná, pred MS počíta ospravedlnenky od hviezd NHL

25.04.24, 19:07

Bol terčom ostrej kritiky, že odmietol účasť na MS. Kapitán Montrealu teraz oznámil životné rozhodnutie

25.04.24, 07:41

VIDEO Súperovi naháňal hrôzu, rozbehol gólovú akciu, zabránil istému gólu: Slovensko na dosah obrovskej posily...