VIDEO Rozprávka z púšte pokračuje! Vegas sa bez Tatara dopracovalo k postupovým mečbalom

Tomáš Tatar

Vegas už vyhráva v sérii s Los Angeles 3:0 na zápasy, Tomáš Tatar chýbal v zostave Golden Knights.

Pittsburgh potvrdil svoju silu. Víťaz posledných dvoch ročníkov NHL vyhral vo Philadelphii suverénne 5:1 a ujal sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy. "Tučniakov" potiahol fantastický Sidney Crosby, ktorý ku gólu pridal tri asistencie. Gólman Matt Murray predviedol 26 úspešných zákrokov. Penguins v druhej tretine skórovali dvakrát v rozpätí piatich sekúnd, vďaka čomu vyrovnali doterajší rekord playoff NHL. „Nie je čas na paniku. Hráme tu v stredu, chlapci budú pripravení. Tento zápas hodíme za hlavu a spravíme presne to čo po prvom zápase, pozrieme sa na to čo sme robili zle a odstránime to," uviedol pre nhl.com Claude Giroux, útočník Philadelhie.

Minnesota zvládla prvý domáci zápas proti Winnipegu, potvrdila, že doma je výrazne silnejšia ako na klziskách súperov. Po triumfe 6:2 znížila stav série na 1:2 na zápasy. Slovenský útočník Marko Daňo opäť chýbal v zostave Jets. Každý gól víťazného tímu strelil iný hráč, gólman Devan Dubnyk predviedol 29 zákrokov. „Potrebovali sme túto výhru," hovoril útočník Wild Zach Parise. „O tomto presne playoff je - odchádzali sme po dvoch prehrách z Winnipegu mysliac si, že je to koniec sveta a zrazu sme získali nejaký život. Chceme vyrovnať sériu v ďalšom zápase, toto bol pre nás dobrý štart."

Washington aj tento rok potvrdzuje, že nie je tímom stvoreným pre playoff. Na domácom ľade s Columbusom prehral 4:5 po predĺžení a v sérii prehráva už 0:2 na zápasy. Fantastický výkon podal ruský gólman Blue Jackets Sergej Bobrovskij, ktorý sa blysol 54 zákrokmi. V 13. minúte predĺženia rozhodol o triumfe Columbusu Matt Calvert. Cam Atkinson strelil v drese víťazného tímu dva góly. Washingtonu nepomohli ani dva presné zásahy kapitána Ovečkina. „Práve teraz sme v ťažkej pozícii," hovoril Ovečkin. „No bude zábavné keď sa dokážeme vrátiť späť, vyrovnáme sériu a vrátime sa sem odohrať piaty zápas." Séria sa sťahuje do Columbusu a ak domáci uspejú v oboch zápasoch, majú postup vo vrecku.

Nováčik naďalej píše nádherný rozprávkový príbeh. Vegas zvíťazilo v Los Angeles 3:2. Dokázalo otočiť nepriaznivý stav 0:1 po dvoch tretinách a ujalo sa vedenia v sérii 3:0 na zápasy. Tomáš Tatar nefiguroval v zostave Golden Knights. Brankár Marc-Andre Fleury predviedol 37 úspešných zákrokov. Anže Kopitar mal prsty v oboch góloch Kings (1+1).

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.