VIDEO Dôraz, otočka a gól! Pánikov najlepší zápas v drese Arizony

Richard Pánik © nhl.com

Päť slovenských hokejistov bolo v akcii v NHL, traja z nich bodovali.

Pánik mal prsty v oboch góloch svojho tímu

Zdeno Chára asistenciou prispel k domácemu triumfu Bostonu nad Chicagom 7:4. Divokú prestrelku rozhodla tretia tretina, ktorú Bruins vyhrali 4:0. "Medveďom" sa podarilo vyhrať už šiesty duel v rade. V drese hostí nastúpil na krídle tretieho útoku Tomáš Jurčo, opäť si zahral po boku Anisimova a Highmorea. Highmore strelil svoj premiérový gól v NHL, nastúpil v šiestom zápase. Jurčo na ľade strávil takmer 15 minút, na konte mal jeden bodyček a dva dvojminútové tresty. Chára pobudol na ľade 20 minút, nešetril bodyčekmi, ktorých rozdal až päť. Útočník Chicaga Anthony Duclair nedohral zápas po zrážke s Bradom Marchandom v prvej tretine. Pre zranenie v dolnej časti tela bude absentovať jeden-dva týždne.

Tomáš Tatar druhýkrát po sebe dostal príležitosť na krídle prvého útoku Vegas po boku Karlssona a Audyho-Marchesseaulta. Golden Knights vyhrali v Buffale 2:1 po nájazdoch. Tatar nebodoval, no radosť mu spravil fakt, že jeho tím vyhral tretí z posledných štyroch zápasov. Tatar odohral niečo viac ako 16 minút, na konte mal dve strely, jeden bodyček a jednu zblokovanú strelu, potešila aj jedna pluska. Vegas prekonalo rekord Anaheimu v počte nazbieraných víťazstiev na klziskách súperov v nováčikovskej sezóne. Do zostavy Golden Knights sa po štvorzápasovej pauze vrátil obranca Nate Schmidt. Útočník Buffala Ryan O´Reilly vyhral 27 vhadzovaní, zaostal len o dva za klubovým rekordom, ktorý sám vytvoril pred mesiacom v zápase s Coloradom.

Arizona prehrala v Colorade 2:5, no vydarený večer prežil slovenský útočník Richard Pánik, ktorý nastúpil na krídle tretieho útoku "kojotov". Pánik mal prsty v oboch góloch svojho tímu (1+1), odohral 18,5 minúty. Na konte mal šesť striel, dva bodyčky a štatistiku +/- si vylepšil o dve plusky. Coloradu sa podarilo prelomiť trojzápasovú sériu prehier. Mikko Rantanen k tomu dopomohol gólom a dvoma asistenciami. Coloradu sa zranil gólman Jonathan Bernier, v tretej tretine ho musel nahradiť Semion Varlamov. Bernier dostal od Olivera Ekmana-Larssona pukom v druhej tretine rovno do masky, utrpel zranenie krku. Predošlých desať zápasov absentoval pre otras mozgu. „Oni bojujú o play off a my nechceme len odohrať zápasy pre zábavu, chceme súťažiť," uviedol Pánik pre nhl.com. Colorado dalo gól v presilovke už v siedmom zápase v rade. Kuriozitou bolo, že v tretej tretine po strelách Nikitu Zadorova utrpeli zranenia dvaja hráči Arizony - Derek Stepan i Laurent Dauphin.

Andrej Sekera jednou asistenciou prispel k domácemu víťazstvu Edmontonu nad Minnesotou (4:1). "Olejárom" sa podarilo vyhrať už tretí zápas v rade, Minnesote zrušili trojzápasovú víťaznú sériu. Kapitán Edmontonu Connor McDavid zažiaril dvoma gólmi a jednou asistenciou. Sekera odohral takmer 20 minút, zaznamenal jednu strelu, dva bodyčky, jednu zblokovanú strelu.

NHL:

Boston - Chicago 7:4, Buffalo - Vegas 1:2pn, Philadelphia - Winnipeg 2:1, Tampa - Montreal 3:2pn, Colorado - Arizona 5:2, Los Angeles - St.Louis 2:7, San Jose - Washington 0:2, Florida - Rangers 4:3pn, Toronto - Pittsburgh 5:2, Nashville - New Jersey 2:3pn, Edmonton - Minnesota 4:1

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.