VIDEO Dokonalý čuch na góly! Tatarov gól prešiel cez trénerský "challenge"

Tomáš Tatar © nhl.com

Tomáš Tatar potvrdil dobrú fazónu a strelil ďalší gól.

Gól Tomáša Tatara nezabránil druhej prehre Detroitu v rade. Tentoraz Red Wings na domácom ľade podľahli vlaňajšiemu finalistovi z Nashvillu 2:3. Slovenský krídelník odohral 17:37 min., mal tri strelecké pokusy a zápas ukončil s jednou pluskou. "Červené krídla" si zápas prehrali v prvej tretine, po ktorej doťahovali dvojgólové manko. „Neboli sme dostatočne dobrí od začiatku zápasu, oni dali dva góly v prvej tretine," hovoril útočník Detroitu Henrik Zetterberg pre nhl.com. „Sami sme si tak sťažili cestu za víťazstvom." Pridal sa k nemu aj tréner Jeff Blashill: „Prehrávali nás a pracovali viac v prvej tretine. My sme boli výborní v druhej a tretej tretine, ale nemôžeme mať takéto začiatky." Pri Tatarovom góle si lavička Nashvillu vyžiadala trénerský "challenge" pre údajné bránenie v hre brankárovi, no zásah napokon po posúdení na videu platil. Tatar strelil svoj 16. gól v sezóne. V Detroite ich má na konte viac len Anthony Mantha (20). V 59 zápasoch nazbieral slovenský útočník 27 bodov. Potvrdil kvalitnú streleckú formu, v posledných šiestich zápasoch strelil štyri góly.

Z víťazstva sa radoval kapitán Bostonu Zdeno Chára. Bruins naďalej tvrdo "makajú" na tom, aby sa stali lídrom súťaže. V noci na dnes vyhrali v Edmontone 3:2. Predviedli vydarený obrat, nakoľko po dvoch tretinách prehrávali 0:2. 64 sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodol o triumfe David Krejčí. Bruins tak vyhrali trinásty z posledných šestnástich duelov. Na lídra súťaže Tampu Bay stráca Boston jediný bod, má však dva zápasy k dobru a je tak na najlepšej ceste zasadnúť na trón NHL. Chára odohral 22:39 min., zaznamenal päť striel, päť striel súpera zblokoval a svoje konto vylepšil o jednu plusku.

NHL:

New Jersey - Columbus 1:2, Philadelphia  - Montreal 3:2pp, Toronto - Florida 1:0, Washington - Tampa Bay 2:4, Detroit - Nashville 2:3, St.Louis - San Jose 2:3, Winnipeg - Los Angeles 3:4, Edmonton - Boston 2:3, Vancouver - Colorado 4:5pp

SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='31' AND a.id!='68960' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Erik Karlsson trénuje a s nikým nehovorí

Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie, napokon sa ale neuskutočnil. Teraz všetko okolo neho akosi utíchlo.