VIDEO Daňova efektivita - štyri minúty na ľade, jeden gól. Tatar sa pobil s Gourdeom, bitku však prehral

Marko Daňo © nhl.com

Marko Daňo skóroval, Zdeno Chára bodoval, Tomáš Tatar sa pobil, Andrej Sekera sa nezmestil do zostavy Oilers.

Slovenský gólman Jaroslav Halák vychytal pre NY Islanders na domácom ľade výhru nad New Jersey 5:4 po nájazdoch. Halák sa prezentoval 42 úspešnými zákrokmi. Islanders zlomili päťzápasovú sériu prehier, Devils natiahli svoju šnúru nezdarov na päť duelov. Halák dostal šancu v bránke "ostrovanov" druhýkrát po sebe.

Útočník Richard Pánik sa tešil z domácej výhry Chicaga nad Edmontonom 4:1. Pánik nastúpil až vo štvrtom útoku po boku Boumu a Wingelsa. Slovenský obranca Andrej Sekera absentoval v zostave "olejárov". Figuroval len medzi zdravými náhradníkmi. Edmonton prehral šiesty z posledných siedmich zápasov. Pánik počas 11-minútového pobytu na ľade rozdal tri bodyčeky, mal jeden strelecký pokus a zblokoval jednu strelu.

Marko Daňo prispel jedným gólom k výhre Winnipegu na domácom ľade so San Jose 4:1. Nastúpil vo štvrtom útoku s Matthiasom a Hendricksom. 23-ročný útočník sa do zostavy Jets vrátil na Silvestra po dvojmesačnej absencii. Od svojho návratu odohral štyri zápasy, dokázal v nich dvakrát skórovať. Pritom dostáva len minimálny priestor na ľade, v súboji proti Sharks odohral len 4,5 minúty. Tomu sa hovorí maximálna efektivita! Počas krátkeho pobytu na ľade stihol dve strely, uštedril jeden bodyček, zblokoval jednu strelu a duel ukončil s pluskou na konte.

Detroit s Tomášom Tatarom v zostave prehral doma s najlepším tímom NHL Tampou Bay 2:5. Tatar nastúpil na krídle druhého útoku, nebodoval. Detroitu skončila štvorzápasová séria prehier, naopak Lightning zvíťazili prvýkrát po dvoch zakopnutiach. Tatar odohral takmer 17 minút, nepotešia ho tri mínusky, ktoré mu naskočili na konto. Zblokoval jednu strelu, zaznamenal jeden bodyček, mal štyri strelecké pokusy a dostal päťminútový trest za bitku s Yannim Gourdeom.

Diváci v Pittsburghu boli svedkami poriadnej divočiny. Domáci Penguins v divokej prestrelke vyhrali nad Bostonom 6:5 po predĺžení. Po prvej tretine domáci vyhrávali 3:1, druhú časť prehrali 1:4. Zdeno Chára si pripísal na konto jednu asistenciu. Kapitán Bruins odohral takmer 27 minút počas ktorých rozdal tri bodyčeky, zblokoval jednu strelu a rozšíril svoje konto +/- o ďalšie dva plusové body. Bostonu skončila trojzápasová séria výhier, Penguins vyhrali tretí z ostatných štyroch zápasov.

NHL:

Chicago - Edmonton 4:1, Washington - St. Louis 4:3 pp, Winnipeg - San Jose 4:1 /za domácich Daňo 1+0/, Columbus - Florida 3:2 pp a sn, Detroit - Tampa Bay 2:5, Montreal - Vancouver 5:2, Pittsburgh - Boston 6:5 pp, Vegas - New York Rangers 2:1, New York Islanders - New Jersey 5:4 pp a sn, Philadelphia - Buffalo 4:1

Daňovi 4,5 minúty v zápase so San Jose stačili na gól, v druhej tretine šikovne tečoval strelu Jacoba Troubu

Tomáš Tatar sa pobil v závere prvej tretiny s Yannim Gourdeom. Tatar v súboji ťahal za kratší koniec povrazu, Gourde ho zasypal spŕškou tvrdých rán, Tatarovi odletela prilba, protivník mu pretiahol dres cez hlavu a napokon Tatar skončil na kolenách. Súboj Tatara začína v čase 2:00.

Ako mu tréner zdôvodnil posadenie na tribúnu? Tatar vyšiel s pravdou von

Tomáš Tatar priznal, ako mu tréner Gerard Gallant zdôvodnil svoje rozhodnutie posadiť ho na tribúnu.

pred 2 hod.

0

Gáborík sa nechal strhnúť trenčianskou eufóriou. Neuveríte, čo sľúbil hráčom

Marián Gáborík má už po sezóne, no napriek tomu stále žije hokejom.

Včera, 08:35

0

Slovákom sa v playoff AHL darí. Marinčin výrazne prispel k druhej domácej výhre Toronta

Martin Marinčin výborným výkonom prispel k druhej domácej výhre Toronta Marlies.