Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

V zámorí sa o Slovákoch traduje, že sú leniví a nechce sa im trénovať

Adam Liška © hockeyslovakia.sk

Povesť Slovákov v zámorí nie je najlepšia, zistil Adam Liška počas svojho prvého ročníka za "veľkou mlákou".

Adam Liška bol jedným zo slovenských želiezok v draftovom ohni NHL. Po osemnásťročnom útočníkovi však ani jeden tím NHL nesiahol. Nevadí, šancu bude mať aj v budúcoročnom drafte.

„Keby ma nedraftovali, nešiel by som plakať, nie som taký, ale určite by ma to mrzelo a bol by som mierne sklamaný. Ďalej si pôjdem za svojim snom, nech už to bude akokoľvek. Chcem byť hokejista a vybojovať si miesto v NHL," hovoril Liška v rozhovore so slovenskými médiami ešte pred draftom.

Hráčom spod Tatier v drafte sťažuje pozíciu fakt, že sú zo Slovenska, tvrdí Liška. „Viacero chalanov malo byť draftovaných a neboli. Či už to bol Denis Godla alebo Maťo Bodák či Filip Krivošík. Keby boli z inej krajiny, myslím si, že by si ich na drafte určite niekto vybral. Slovensko nemá také meno vo svete."
„Tí, ktorí šancu niekedy dostali, ju zrejme dobre nevyužili. V Kanade som započul, že my Slováci sme leniví a nechce sa nám trénovať," šokuje Liška. „To sa mi nechce veriť, keď sa pozriem na seba či na ostatných chalanov. Možno niekedy pred nami sa niekomu nechcelo a v zámorí majú teraz na nás zlý názor," dodal.

Liška má za sebou prvú sezónu za "veľkou mlákou". Hodnotiť ju môže pozitívne z individuálneho aj tímového hľadiska. V OHL v drese Kitchener Rangers v 62 dueloch základnej časti strelil 12 gólov, nazbieral 31 bodov. Menej produktívny bol v play off, v 19 stretnutiach zapísal len tri asistencie. Kitchener v play off stroskotali až v konferenčnom finále.

„Kitchener po dlhom čase postúpil do tretieho kola, ľudia boli šťastní, bavilo ich to a chodili na hokej. V klube povedali, že si to vážia a že sú so sezónou spokojní. V play-off sme mali vypredaný každý domáci zápas. Aj v základnej časti bolo veľakrát vypredané. Kapacita štadióna je sedem a pol tisíc, na juniorskú ligu paráda," pochvaľoval si Liška, ktorý sa predstavil na prelome rokov v drese Slovenska na MS do 20 rokov v americkom Buffale.

Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
74.7 ms