logo NHL © nhl.com

Bilancia 22-6 z posledných 28 tipov na NHL. Čo nás zaujalo dnes?

Washington - Boston 1 (V) 2,10  1:3 KO

Súboj špecifický pre Zdena Cháru, ktorý bol kapitánom Bruins dlhé roky. Práve pred aktuálnou sezónou odišiel do Capitals. Teraz stojí proti bývalému tímu a je na hranici vypadnutia.

V základnej časti sa vzájomné konfrontácie Capitals a Bruins niesli vo vyrovnanom duchu, ich bilancia bola 4-4. V podobnom štýle je to aj v play-off. Prvé tri zápasy v sérii sa rozhodovali až v predĺžení. Naposledy Boston doma vyhral 4:1, ale po dvoch tretinách to bolo len tesne 1:0. Opäť dve absolútne vyrovnané tretiny.

Hrá sa však na víťazstvá a tie už zverenci Bruca Cassidyho nazbierali tri, zatiaľčo Capitals len jedno. Sú na pokraji konca. Nasledujúcu noc budú odvracať prvý mečbal.

Štvrtý zápas rozhodli presilovky Bostonu. Premenili tri z piatich. To bol kľúčový faktor ich úspechu. Tréner Peter Laviolette volal po zlepšení disciplíny od svojich hráčov. Niekedy je to však ťažké, najmä pri tímoch ako Washington, ktorý hrá fyzický štýl hokeja.

„Musíme to chcieť. Prichádza veľký zápas a my musíme byť mentálne pripravení. Predchádzajúce tri zápasy sme boli oveľa lepší ako v tomto. Takže musíme byť psychicky pripravení a hrať jeden za druhého," burcuje švédsky útočník Nicklas Bäckstrom.

Prehrá Washington s Bostonom aj štvrtýkrát v rade? Nemyslím. Zverenci trénera Petera Lavioletta sa zdravo naštartujú a vybehnú po "medveďoch". Hrajú o holé prežitie. Nič iné ako výhra ich neudrží v hre. V základnej časti boli oba tímy veľmi vyrovnané, aj do záverečnej tretiny štvrtého zápasu play-off to bolo nesmierne vyrovnané. Ak by Bruins dokázali vyhrať 4x v rade, prekvapilo by ma to.

V zámorí porovnávali draftové jednotky NHL za posledných 10 rokov. Pozrite, ako dopadol Slafkovský

24.04.24, 19:49

Dvorský a Mešár nedostali šancu bojovať o MS. Reagujú slovenské osobnosti: Myslíme si o tom toto!

24.04.24, 13:52

Obavy o budúcnosť Mešára: Čakalo sa niečo iné, bude to tvrdé. Dá Montrealu priestor na výmenu?

Včera, 06:16

Dvorský prehovoril: Toto je jeho reakcia na to, že ho nezavolali do reprezentácie

Včera, 12:28

Bol terčom ostrej kritiky, že odmietol účasť na MS. Kapitán Montrealu teraz oznámil životné rozhodnutie

Včera, 07:41

Na MS to bude pre Slovensko krst ohňom: Američania skladajú smrtiaci tím, zverejnili prvých 15 hviezd z NHL

Včera, 08:21

VIDEO Súperovi naháňal hrôzu, rozbehol gólovú akciu, zabránil istému gólu: Slovensko na dosah obrovskej posily...

pred 5 hod.

Montreal chce v lete novú hviezdu do útoku. Odhalené, koho plánuje ponúknuť na výmenu

pred 4 hod.

Zachráni ich Crosby? Kanada je sklamaná, pred MS počíta ospravedlnenky od hviezd NHL

Včera, 19:07

Tomáš Tatar: Smutný zo sezóny v zámorí, nadšený z mladíkov, ktorí prerazili v NHL. Toto je moja vízia

0 0

To by sa mali naučiť aj naši hokejisti :) Po dnešnom zápase proti Britom lekcia z efektivity by nebola na škodu veci :)