Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Tatar prvýkrát od nečakaného trejdu prehovoril. Stanovil si zaujímavú métu

Tomáš Tatar

Tomáš Tatar bude nastupovať v budúcej sezóne NHL v drese Montrealu.

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Tomáš Tatar bol vymenený z Vegas do Montrealu. Spolu s ním putoval do Kanady aj Nick Suzuki a tiež voľba v druhom kole budúcoročného draftu. Vegas získal elitného útočníka Maxa Paciorettyho.


V Montreale sa hráčom aj celej organizácii Canadiens venuje obrovská mediálna pozornosť, nečudo, veď Kanada je kolískou hokeja a hokej je v tejto krajine doslova náboženstvom. Miestni reportéri okamžite nakontaktovali Tatara a ten im prostredníctvom konferenčného hovoru opísal svoje pocity po nečakanom trejde, ktorý sa zrodil tesne pred štartom predsezónneho kempu.

„Trvalo mi päť minút, kým som si uvedomil, čo sa skutočne stalo," hovoril Tatar. „Potom, keď vzrušenie prešlo, začal som byť naozaj nadšený, že sa pripojím k Montrealu," dodal.

„Som skutočne nadšený a teším sa. Montreal je výborný tím s veľkou históriou a je to tím z Originálnej šestky. Je veľmi rešpektovaný, takže pre mňa je to veľkou poctou a príležitosťou," dodal slovenský krídelník.
Pôsobenie vo Vegas po trejde z Detroitu Tatarovi príliš nevyšlo. V 20 zápasoch základnej časti strelil štyri góly, nazbieral šesť bodov. V play off dostal šancu len vo ôsmich vystúpeniach (1+1). 

„Nebolo to jednoduché, bol to môj prvý trejd," hovoril Tatar. „Keď som prišiel do Vegas, videl som ako každý hrať s veľkým sebavedomím. Samozrejme, vedel som, že by som mal byť lepší. No napokon, keď sme sa dostali do play off, jediným cieľom pre celý tím bolo ísť tak ďaleko, ako len bude možné a vyhrať Stanley Cup. Takže keď som nehral, snažil som sa podporovať tím. Na konci dňa, odviedli sme skvelú prácu a boli sme jednu sériu od výhry Stanley Cupu."

Tatar patril počas pôsobenia v Detroite medzi najlepších kanonierov tímu, bol ofenzívnym ťahúňom. Do veľkej miery ťažil zo spolupráce s Pavlom Dacjukom či Henrikom Zetterbergom, ktorý patria medzi najlepších play makerov, akí kedy v NHL hrali. V Montreale také niečo nezažije.

„Viete, mám 27, som v najlepšom veku a pokúsim sa hrať najlepšie ako viem," hovoril Tatar pre zámorské médiá. „Snažil som sa tvrdo pracovať, aby som sa cítil dobre pred štartom sezóny. Plán bol ukázať ľuďom vo Vegas svoj vrchol, že môžem hrať v top útoku, no teraz sa to zmenilo. Som naozaj nadšený, že sa pripojím k Montrealu. Chcem dokázať, že môžem byť v prvých útokoch a byť produktívny a možno ukázať, že dokážem streliť tridsať gólov," načrtol Tatar zaujímavú métu.

V štyroch sezónach v rade dosiahol minimálne 20-gólovú hranicu. V sezóne 2014-15 ešte ako hráčovi Detroitu mu k 30-gólovej méte chýbal len jediný presný zásah.

Na otázku, s kým by si predstavoval hrať v jednom útoku, aby sa dokázal dostať späť na svoju predošlú úroveň, odpovedal, že nemá žiadne požiadavky a nechá to na trénerovi, kam ho zaradí.


Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 5 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.8 ms