Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Sekera tvrdo naložil Slovensku: Je to tu už neúnosné!

Andrej Sekera © TASR

Obranca Andrej Sekera tvrdo skritizoval pomery na Slovensku.

Sekera tvrdo naložil Slovensku: Je to tu už neúnosné!

Obranca Andrej Sekera podpísal pred dvoma rokmi v lete s Edmontonom Oilers lukratívny šesťročný kontrakt. Patrí medzi kľúčové postavy defenzívy Oilers. 31-ročný zadák je najlepšie plateným Slovákom v NHL. V budúcej sezóne si príde na 5,5 mil. amerických dolárov. V tej minulej dokonca zarobil 6,5 mil. USD.


V nedávnom rozhovore pre denník Sme sa vyjadril kriticky k pomerom na Slovensku. „Darmo sa baviť o športe v štáte, ktorý sa nevie postarať o obyčajných ľudí. V takom štáte sa šport robí ťažko. Tam sa to všetko začína. Nie je tu životná úroveň, tak potom ťažko môže byť športová. Ide to ruka v ruke. Tí, ktorí rozhodujú, sa majú dobre, ale väčšina ľudí trpí za nich," myslí si Sekera.

Sekera pôsobí v zámorí od roku 2004, pravidelne sa vracia na Slovensko a tak môže veľmi dobre porovnávať. „O ľudí je postarané, nechýbajú im základne veci a nikto nežije od výplaty k výplate. Nikto nemusí klamať, aby zarobil peniaze, ako je to na Slovensku. Všade na svete sa kradne, ale na Slovensku sa kradne tak, že je to neúnosné," nedáva si skúsený obranca servítku pred ústa.

Účastník septembrového Svetového pohára v kanadskom Toronte, či kapitán slovenského tímu na vlaňajších MS v Rusku pridáva aj jednu osobnú negatívnu skúsenosť. Týka sa "kvality" našich ciest. „Už trinásť rokov chodím každý rok v lete na Slovensko. Za ten čas stále neopravili cestu z Trenčína do Prievidze. A to nehovorím o diaľniciach, ktoré sa tu sľubujú a vyhovárajú sa jeden na druhého. Všade navôkol to problém nie je."

Sekera oceňuje, že bývalí hráči, ako napríklad Miroslav Šatan, ktorý sa stal novým generálnym manažérom reprezentácie, majú snahu pomôcť slovenskému hokeju k ceste späť na stratené pozície. Problém však vidí v peniazoch, ktorých na Slovensku nikdy na nič dôležité nie je dosť. „Je to super, že chcú pomôcť hokeju. Jedna vec je však pomoc, druhá vec je mať na to peniaze. Môže tam byť hocikto, keď nie sú adekvátne podmienky v školách či na športoviskách. Keď sa nedokáže slovenská vláda postarať o obyčajnych ľudí, ako sa môže postarať o šport? Je dosť ľudí, ktorí chcú pomôcť, ale tiež to nebudú môcť robiť len z lásky k športu," myslí si Sekera.

Sekera uplynulú sobotu absolvoval prestup do stavu manželského. Na kaštieli v Čereňanoch si zobral za manželku priateľku Katku. Nasledoval tak kamaráta Mariána Gáboríka, ktorý toto leto vstúpil do chomúta s tanečníčkou Ivanou Surovcovou.

Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.4 ms