Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Sekera o Hossovej chorobe, Saganovej diskvalifikácii i Šatanovi na pozícii GM

Andrej Sekera © TASR

Slovenský obranca Andrej Sekera prehovoril pre denník Šport o viacerých zaujímavých témach.

Sekera o Hossovej chorobe, Saganovej diskvalifikácii i Šatanovi na pozícii GM

Obranca Andrej Sekera patrí medzi najskúsenejších slovenských hráčov pôsobiacich v NHL. 31-ročný bojnický rodák má za sebou druhú sezónu v drese Edmontonu Oilers, kde má ešte kontrakt platný na štyri roky. Sezónu môže hodnotiť po individuálnej i tímovej stránke ako vydarenú. Oilers sa po dlhých rokoch dostali do play off. Sekera k tomu prispel ziskom 35 bodov (8+27) v 80 dueloch základnej časti. V 11 zápasoch play off mal bilanciu 1+2.

Sekera má za sebou veľmi nešťastný záver sezóny, ktorá pre neho skončila predčasne po tom, čo si roztrhol krížny väz v kolene. Je jasné, že začiatok budúcej sezóny nestihne. Očakáva sa, že do zápasového kolotoča by mohol naskočiť v závere kalendárneho roka. „Nastreľoval som puk. Nohu som mal v protipohybe. Ani som necítil bolesť v kolene ako na vrchnej časti lýtka, kde mi niečo vystrelilo. Keď som išiel z ľadu, koleno mi behalo do strán. Poskákal som si, išiel som ešte raz na ľad, ale koleno už vôbec nedržalo. Vedel som, že je zle," opísal pre denník Šport, ako prišiel k zraneniu.

Začiatkom leta prišli šokujúce správy o kožnej alergii Mariána Hossu na hokejový výstroj a možných vedľajších účinkoch hroziacich pri dlhodobejšom užívaní silných liekov, ktoré útočník Chicaga v uplynulej sezóne musel brať. Hossa sa tak v najbližšej sezóne na klziskách NHL s určitosťou neobjaví, je možné, že bude nútený predčasne ukončiť svoju úspešnú kariéru. „Vedel som, že má zdravotné problémy. Bolo to dlhodobejšie. Marián je jedna z hviezd NHL. Rozhodol sa správne, zdravie je prvoradé," schvaľuje jeho prístup k celej veci Sekera.

Sekera sa prioritne sústredí na seba a svoju kariéru v NHL, na druhej strane mu však nie je ľahostajné, čo sa odohráva doma a ako sa vyvíja hokej na Slovensku. Neušli mu nedávne konflikty počas a po MS v Nemecku a Francúzsku a tiež ani obsadenie funkcie generálneho manažéra Miroslavom Šatanom. „Nemyslím si, že je Miro spasiteľ. Je to človek, ktorý vie o hokeji mnoho, ale potrebuje pomoc od iných. Ak sa však nezmení celý systém, tak to nespasí ani Scottie Bowman. Pokiaľ nebudú podmienky a nenastavia sa veci, tak nemôžeme nič očakávať," myslí si Sekera.

Okrem dianí v slovenskom hokejovom hnutí pozornosti elitného obrancu neušla ani cyklistická Tour de France a kontroverzné vylúčenie Petra Sagana. „Žiaľ, tak rozhodla komisia na Tour, aj keď s tým nesúhlasil. Mám na to iný názor. Ja som však iba laik. Peťovi naďalej držím palce, je to super športovec. Ešte určite vytrie všetkým zadky," vyjadril sa Sekera pre denník Šport.


Ako mu tréner zdôvodnil posadenie na tribúnu? Tatar vyšiel s pravdou von

Tomáš Tatar priznal, ako mu tréner Gerard Gallant zdôvodnil svoje rozhodnutie posadiť ho na tribúnu.

pred 93 min.

0

Gáborík sa nechal strhnúť trenčianskou eufóriou. Neuveríte, čo sľúbil hráčom

Marián Gáborík má už po sezóne, no napriek tomu stále žije hokejom.

Včera, 08:35

0

Slovákom sa v playoff AHL darí. Marinčin výrazne prispel k druhej domácej výhre Toronta

Martin Marinčin výborným výkonom prispel k druhej domácej výhre Toronta Marlies.

Včera, 07:46

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
344.9 ms