Prvý Slovák v NHL definitívne bez playoff, Černák bodoval, Pánik s pluskou a rekord Kučerova + VIDEO

Erik Černák © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Prvý slovenský hokejista v NHL definitívne stratil aj teoretickú šancu na postup do playoff.

Boston pokračuje vo fantastickej jazde, doma porazil Ottawu 3:2, vyhral šiesty zápas v rade a natiahol bodovú sériu už na 19 zápasov. Aktuálny rekord v klubovej histórii je 23 zápasov s minimálne bodovým ziskom v rade. Boston ho vytvoril na prelome rokov 1940-41. Boston ešte v tretej tretine prehrával, no dvoma gólmi dokázal vývoj otočiť. Rozhodujúci zásah dal 45 sekúnd pred koncom český útočník David Krejčí. Ottawa stratila už aj teoretickú šancu postúpiť do playoff a to je dobrou správou z hľadiska slovenskej reprezentácie, nakoľko pre potreby MS by mal byť voľný obranca Christián Jaroš. Do stretnutia zasiahli slovenský obranca Zdeno Chára i útočník Peter Cehlárik. Chára bol s ice-timeom 22:17 najvyťaženejším hráčom tímu, dvakrát vystrelil a dve strely zblokoval. Cehlárik počas 10 minút vyslal jeden strelecký pokus.

Súboj slovenských obrancov Andreja Sekeru v drese Edmontonu a Martina Marinčina v drese Toronta dopadol lepšie pre druhého menovaného. Maple Leafs vyhrali 3:2 a ukončili Oilers štvorzápasovú víťaznú sériu. Leon Draisaitl mal dve asistencie a svoju bodovú sériu natiahol už na 13 zápasov. Rovnako dve asistencie zaknihoval aj Connor McDavid. Režisérom triumfu Toronta bol John Tavares. Prsty mal vo všetkých troch góloch svojho tímu (1+2). Pre Tavaresa to bol 38. gól v sezóne a vyrovnal ním svoje kariérne maximum. Anthony Stolarz nastúpil prvýkrát od výmeny z Philadelphie, v bránke Oilers predviedol 37 úspešných zásahov. Sekera odohra 17:24, na konto mu pribudla mínuska. Marinčin počas 12:43-minútového pobytu na ľade raz vystrelil, rozdal dva bodyčeky a zblokoval jednu strelu.

Tampa Bay potvrdila pozíciu suverénneho lídra NHL, porazila Detroit 3:2 a vyhrala trinásty z pätnástich posledných zápasov. Dvojgólový Nikita Kučerov vytvoril nový klubový rekord čo sa týka počtu nazbieraných bodov jedným hráčom v rámci jednej sezóny. V 69 zápasoch nazbieral 110 bodov. Prekonal rekord Vincenta Lecavaliera, ktorý nazbieral 108 bodov v ročníku 2006-07. Slovenský obranca Erik Černák odohral 21:33 min. a zaknihoval jednu asistenciu. Trikrát vystrelil, tri strely protihráčov zblokoval a dal jeden bodyček.

Arizona si poradila proti Los Angeles 4:2, po dva góly v jej drese strelili Christian Dvorak a Michael Grabner. Coyotes strácajú už len jeden bod na Minnesotu, ktorá má v rukách poslednú postupovú miestenku do playoff v Západnej konferencii. Arizona má na Minnesotu v rukách zápas k dobru. Pre Coyotes to bola ôsma výhra z deviatich zápasov. Slovenský útočník Richard Pánik nebodoval, počas 16:33 minút na ľade si pripísal na konto jednu plusku. Zaknihoval tiež po dve strely, dva bodyčeky a dve zblokované strely. Carl Grundstrom (Los Angeles) skóroval pri svojom debute v NHL.

Chára spravil zásadný krok smerom k návratu. O finále Stanley Cupu nechce prísť

Zdeno Chára spravil veľký krok smerom k návratu do súťažného diania.

pred 2 hod.

0

V Bostone veria, že do finále pôjdu aj s Chárom. Niekedy je to však mimo vašu kontrolu, dodáva Sweeney

Desaťdňová pauza pred finále Stanley Cupu by mala stačiť na to, aby sa kapitán Bostonu Zdeno Chára dal zdravotne do poriadku.

Včera, 09:03

0

Jurčo režíroval famózny obrat. Takáto explózia by sa nám zišla aj na MS + VIDEO

Slovenský útočník Tomáš Jurčo predviedol fantastický výkon.

Včera, 08:53

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Obrovská chyba rozhodcov viedla ku gólu Panarina. Ako si toto nemohli všimnúť? +...

Kane naložil Reavesovi ako nik! Vysmial jeho hokejové IQ aj bitkárske schopnosti +...