Prvý Slovák v NHL definitívne bez playoff, Černák bodoval, Pánik s pluskou a rekord Kučerova + VIDEO

Erik Černák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Prvý slovenský hokejista v NHL definitívne stratil aj teoretickú šancu na postup do playoff.

Boston pokračuje vo fantastickej jazde, doma porazil Ottawu 3:2, vyhral šiesty zápas v rade a natiahol bodovú sériu už na 19 zápasov. Aktuálny rekord v klubovej histórii je 23 zápasov s minimálne bodovým ziskom v rade. Boston ho vytvoril na prelome rokov 1940-41. Boston ešte v tretej tretine prehrával, no dvoma gólmi dokázal vývoj otočiť. Rozhodujúci zásah dal 45 sekúnd pred koncom český útočník David Krejčí. Ottawa stratila už aj teoretickú šancu postúpiť do playoff a to je dobrou správou z hľadiska slovenskej reprezentácie, nakoľko pre potreby MS by mal byť voľný obranca Christián Jaroš. Do stretnutia zasiahli slovenský obranca Zdeno Chára i útočník Peter Cehlárik. Chára bol s ice-timeom 22:17 najvyťaženejším hráčom tímu, dvakrát vystrelil a dve strely zblokoval. Cehlárik počas 10 minút vyslal jeden strelecký pokus.

Súboj slovenských obrancov Andreja Sekeru v drese Edmontonu a Martina Marinčina v drese Toronta dopadol lepšie pre druhého menovaného. Maple Leafs vyhrali 3:2 a ukončili Oilers štvorzápasovú víťaznú sériu. Leon Draisaitl mal dve asistencie a svoju bodovú sériu natiahol už na 13 zápasov. Rovnako dve asistencie zaknihoval aj Connor McDavid. Režisérom triumfu Toronta bol John Tavares. Prsty mal vo všetkých troch góloch svojho tímu (1+2). Pre Tavaresa to bol 38. gól v sezóne a vyrovnal ním svoje kariérne maximum. Anthony Stolarz nastúpil prvýkrát od výmeny z Philadelphie, v bránke Oilers predviedol 37 úspešných zásahov. Sekera odohra 17:24, na konto mu pribudla mínuska. Marinčin počas 12:43-minútového pobytu na ľade raz vystrelil, rozdal dva bodyčeky a zblokoval jednu strelu.

Tampa Bay potvrdila pozíciu suverénneho lídra NHL, porazila Detroit 3:2 a vyhrala trinásty z pätnástich posledných zápasov. Dvojgólový Nikita Kučerov vytvoril nový klubový rekord čo sa týka počtu nazbieraných bodov jedným hráčom v rámci jednej sezóny. V 69 zápasoch nazbieral 110 bodov. Prekonal rekord Vincenta Lecavaliera, ktorý nazbieral 108 bodov v ročníku 2006-07. Slovenský obranca Erik Černák odohral 21:33 min. a zaknihoval jednu asistenciu. Trikrát vystrelil, tri strely protihráčov zblokoval a dal jeden bodyček.

Arizona si poradila proti Los Angeles 4:2, po dva góly v jej drese strelili Christian Dvorak a Michael Grabner. Coyotes strácajú už len jeden bod na Minnesotu, ktorá má v rukách poslednú postupovú miestenku do playoff v Západnej konferencii. Arizona má na Minnesotu v rukách zápas k dobru. Pre Coyotes to bola ôsma výhra z deviatich zápasov. Slovenský útočník Richard Pánik nebodoval, počas 16:33 minút na ľade si pripísal na konto jednu plusku. Zaknihoval tiež po dve strely, dva bodyčeky a dve zblokované strely. Carl Grundstrom (Los Angeles) skóroval pri svojom debute v NHL.

Jurčo a Daňo asistenciami pomohli svojim tímom k víťazstvám

Dvaja slovenskí hráči bodovali pri výhrach svojich tímoch v zámorskej AHL.

Včera, 08:43

0

Pánik nevyužil možnosť stať sa hrdinom, Sekerove jubileum, parádny výkon Černáka + VIDEO

Andrej Sekera nastúpil v jubilejnom 700. stretnutí v NHL. Erik Černák napriek prehre Tampy mohol byť so svojím výkonom nadmieru spokojný.