Ako bude vyzerať skupina slovenských hokejistov na MS 2025?
Budúci rok bude svetový šampionát hostiť dánsky Herning a švédsky Štokholm, takže je jasné, že tieto dve krajiny nemôžu byť spolu v jednej skupine. Preto v konečnom zložení skupín ešte môžu nastať drobné zmeny.
Zloženie skupín na MS sa vytvára na základe umiestnenia tímov na posledných piatich šampionátoch. Väčšia váha sa prikladá výsledkom z posledných turnajov. Slovenskej reprezentácii po MS v Česku patrí 9. miesto.
Podľa kľúča nasadzovania tímov do skupín bude mať Slovensko za súperov Slovinsko, Francúzsko, Rakúsko a Lotyšsko. Isté prvé miesto v rebríčku IIHF má Kanada bez ohľadu na to, ako dopadne v súbojoch o cenné kovy a tiež bude súperom Slovákov.
Zvyšní dvaja súperi v skupine pribudnú Slovensko z kvarteta USA, Švédsko, Švajčiarsko a Česko.
Boj o štvrťfinále tak bude pre Slovákov poriadne náročný. Asi sa nemusíme baviť o obrovskej kvalite spomínaných štyroch tímov. K tomu ešte nebezpečná Kanada a vieme veľmi dobre, že Lotyši nás na tohtoročných MS porazili a minulý rok v Rige získali bronz. Päť horúcich ašpirantov na postup, no jednému z nich zostane Čierny Peter.
V druhej skupine budú Fínsko, Nemecko, Dánsko, Nórsko, Kazachstan, Maďarsko a doplnia ich dva tímy z vyššie uvedenej štvorice.