Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Je Jason Spezza na predaj?

Jason Spezza

Stále má povesť elitného hokejistu, no niekdajšej dvojke draftu sa štart do sezóny práve nevydaril. Budú Dallas Stars hľadať cesty ako vylepšiť situáciu v svojom kádri aj svoju platovú situáciu?

Je Jason Spezza na predaj?

V roku 2014 ho priviedli ako silného centra číslo dva. V Texase odohral tri veľmi kvalitné sezóny, dvakrát pokoril hranicu 60 bodov, tretíkrát mu v tom zabránilo zranenie. V novej sezóne sa ale autorovi 869 bodov v NHL tak nedarí. Zaiste sa na ňom podpísali aj roky, vo veku 34 rokov už nepatrí k najmladším. V novom ročníku sa jeho čas na ľade prepadol na úroveň 13 minút a z centra druhej formácie sa stalo pravé krídlo tej tretej.

Zmluva skvelého kanadského hokejistu platí až do leta 2019 a z platového stropu odkrajuje 7,5 milióna dolárov. Niet preto divu, že sa rozprúdili špekulácie ohľadne jeho osudu. Prekážkou by však mohla byť klauzula o nevymeniteľnosti, ktorá je generálnym manažérom Stars Jimom Nillom hojne využívaná. Kvôli tomu je vlastne šéf tímu aj hojne kritizovaný. V Dallase ju má celkovo až deväť(!) hokejistov. V rámci svojej „no-trade clause" si môže Spezza vybrať 10 tímov, kam nechce byť vymenený.

Z uvedených dôvodov je jasné, že zástupcom Stars sa nový domov bývalému lídrovi Ottawy bude hľadať ťažko. Ak by bol tak o päť rokov mladší, jeho presun by sa radil k najväčším udalostiam roka. Hráč však má naďalej nespornú kvalitu. Na buly sa jeho úspešnosť pohybuje nad úrovňou 53%, skvelý prehľad osvedčí na presilovke, nehovoriac o jeho robustnej postave. Nezanedbateľný je aj jeho prínos pre mladých hráčov.

Ktoré tímy tak môžu hľadať skúseného centra? Dlhodobo sa skloňuje Columbus, ktorý ho potrebuje ako soľ. Jeho služby by mohli oceniť aj obhajcovia titulu z Pittsburghu, kde ale majú problémy s platovým stropom. Práve finančné problémy posúvajú možný Spezzov prestup k Penguins do roviny sci-fi. V Columbuse by si jeho služby dovoliť mohli, ale generálny manažér Jarmo Kekäläinen určite nebude chcieť platiť celý jeho plat. Ak by si ale Stars boli ochotní ponechať tak 2 milióny z jeho celkovej gáže, prestup sa nezdá ani nereálny, ani nerozumný.

Carolina a Calgary dohodli monštruózny trejd

Draft býva obdobím výmen. Zástupcovia klubov rokujú v jednej aréne a výmeny sa dohadujú relatívne bezprostredne.

Včera, 20:20

0

Capitals blízko k dohode s Carlsonom

Po tom, čo Washington v noci vymenil Philippa Grubauera a Brooksa Orpika do Colorada, uvoľnil si pod platovým stropom značné prostriedky.

Včera, 19:30

0

Kovaľčuk má nový klub! Smeruje do slnečnej Kalifornie

Po mesiacoch špekulácii to prišlo. Iľja Kovaľčuk sa vracia do NHL.

Včera, 17:30

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.0 ms