Jaroslav Halák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Jaroslav Halák sa konečne tešiť z vychytaného víťazstva.

Halák po piatich prehrách konečne vychytal výhru

Boston natiahol bodovú sériu už na sedem zápasov. Bruins v domácej TD Garden porazili Colorado 2:1 po predĺžení. Brad Marchand bol autorom víťazného zásahu a zariadil, že Avalanche prehrali už siedmy duel po sebe. Coloradu predĺženia v tejto sezóne vôbec nejdú, majú v nich bilanciu 1-10. Nathan MacKinnon strelil jediný gól "lavín" a Semion Varlamov predviedol 33 zásahov. Za Boston sa v riadnom čase presadil John Moore, Jaroslav Halák konečne podal kvalitný výkon, k výhre pomohol 35 zákrokmi.

Pochvalu slovenskému gólmanovi vyslovil aj útočník Chris Wagner. „Je to víťazstvo charakteru. Tesný zápas, je to dobrý tím. Aj napriek tomu, že sa im nedarí práve najlepšie, bojovali a hrali rýchlo. A Halák taktiež odviedol výbornú prácu."

Halák ukončil svoju osobnú päťzápasovú sériu prehier. „Je to pekné znovu vyhrať zápas, trvalo to chvíľu. Cítil som sa dobre proti Rangers aj proti Winnipegu. Keď zápas príde do predĺženia, hrá sa tri na tri, nikdy neviete čo sa stane... Myslel som, že to znovu bude na nájazdy. A keď to skončilo, bol som šťastný a najskôr som tomu nemohol uveriť," netajil svoju radosť vo vyjadrení pre zámorské médiá.

V stretnutí sa predstavili aj jeho krajania obranca Zdeno Chára a útočník Peter Cehlárik. Chára odohral 20:23, okrem dvoch striel, troch bodyčekov a jednej zblokovanej strely mu pribudla na konto aj mínuska. Cehlárik odohral len niečo viac ako deväť minút, raz vystrelil a dal jeden bodyček.

Kučerov skóroval po 10-zápasových suchotách

Nikita Kučerov ukončil desať zápasov trvajúce gólové suchoty. Dvoma gólmi a jednou asistenciou pomohol Tampe Bay k víťazstvu na Floride 5:2. Roberto Luongo prekonal Patricka Roya a dostal sa na druhé miesto v historických tabuľkách NHL čo sa týka odchytaných zápasov (1 030). Luongo vystriedal Jamesa Reimera, v tretej tretine inkasoval dva góly z jedenástich striel. "Blesky" potvrdili, že majú právom najlepšiu presilovku v lige, využili dve zo štyroch početných výhod. Erik Černák odohral 21:32, rozdal štyri bodyčeky, zblokoval tri strely a sám dvakrát vystrelil. Do štatistík mu pribudla aj jedna mínuska.

Zatieňuje aj najväčšie hviezdy Bostonu. V tomto je Cehlárik najlepším hráčom Bruins

Peter Cehlárik sa v prvom tíme Bostonu uchytil. Dokonca je v jednom podstatnom ukazovateli najlepším hráčom tímu.

Včera, 09:14

0

Tatar skóroval po krásnej akcii, vytvoril si nové sezónne maximum + VIDEO

Traja slovenskí hokejisti sa predstavili v nočných súbojoch NHL, všetci traja však prehrali.