Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Frustrovaný Eichel: Necítim zlepšenie

Jack Eichel

Stereotypom úvodu sezóny v podaní Buffala Sabres sú ustavičné prehry a neustále reči Jacka Eichela ako ho frustrujú.

Frustrovaný Eichel: Necítim zlepšenie

Veľmi, naozaj veľmi ďaleko za očakávaniami. Tím z mesta blízkeho slávnym Niagarským vodopádom mal v tomto roku konečne preraziť. Fakty po 17-tich odohratých zápasoch sú ale skľučujúce, 13 bodov a predposledné miesto na východe. Ešte nemáme za sebou ani štvrtinu sezóny a Sabres už strácajú na poslednú postupujúcu priečku sedem bodov. To nie je bohvieaká bilancia.

Najlepšie si to uvedomuje líder tímu Jack Eichel. Ten v tejto sezóne už po niekoľkýkrát vyjadril pred médiami svoju frustráciu. Všetko je zle. On sám sa pritom nemá za čo hanbiť, hoci začiatok sezóny bol v jeho podaní o čosi výraznejší. Kým v prvých deviatich zápasoch nazbieral 11 bodov, v ostatných ôsmich už len tri, za asistencie.

„Som frustrovaný," povedal Eichel novinárom Buffalo News. „Áno som. Nie som spokojný s vlastnou hrou. Tlačím na to a nebodujem. Necítim, že by som sa zlepšoval. Je to ťažké, je to frustrujúce, viete?" Hovorí s výrazom, akoby žurnalisti nevedeli, kde sa jeho tím tabuľkovo nachádza.

„Neviem čím to je," zamýšľa sa americká hviezda. „Snažím sa to identifikovať." Stále len 21-ročný útočník bol zo začiatku sezóny veľmi chválený za defenzívnu prácu. Sám sa vyjadril, že hľadá spôsoby ako sa stať čo najvšestrannejším hráčom. Pätnáste miesto v tabuľke ale znamená, že hráči sú v hodnotení +/- logicky na chvoste ligy. Sám Eichel je na -7, Kyle Okposo a Sam Reinhart na -9 a Ryan O’Reilly (jeden znajhorších v lige) dokonca na -13.

„Až príliš sa zamýšľa, je strašne súťaživý, ale myslím, že by mal svoju energiu sústrediť na správne rozhodnutia," hovorí jeho kouč Phil Housley. „Na svoje plecia si dáva príliš veľkú záťaž. Musí svoju hru zjednodušiť."

V Buffale ale musia riešenia hľadať rýchlo, už si nemôžu dovoliť strácať ďalšie body. Dnes v noci ich čaká ťažký súper, keď nastúpia na klzisku obhajcov titulu z Pittsburghu.

Carolina a Calgary dohodli monštruózny trejd

Draft býva obdobím výmen. Zástupcovia klubov rokujú v jednej aréne a výmeny sa dohadujú relatívne bezprostredne.

Včera, 20:20

0

Capitals blízko k dohode s Carlsonom

Po tom, čo Washington v noci vymenil Philippa Grubauera a Brooksa Orpika do Colorada, uvoľnil si pod platovým stropom značné prostriedky.

Včera, 19:30

0

Kovaľčuk má nový klub! Smeruje do slnečnej Kalifornie

Po mesiacoch špekulácii to prišlo. Iľja Kovaľčuk sa vracia do NHL.

Včera, 17:30

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
64.0 ms