Famózna premiéra Haláka! Vychytaná nula, parádne zákroky, prvá hviezda zápasu + VIDEO

Jaroslav Halák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Jaroslav Halák zažil vydarenú sezónnu premiéru.

Florida - Tampa Bay 4:3

Mike Hoffman hetrikom zariadil výhru Floridy. Prvého triumfu sa dočkali tréner Panthers Joel Qunneville a brankár Sergej Bobrovskij, ktorý predviedol 30 zákrokov vrátane dvoch v záverečných štyroch sekundách. Florida zlomila negatívnu sériu siedmich prehier proti "bleskom". Zlomový moment nastal v druhej tretine, keď v priebehu piatich minút Tampa Bay súperovi dala trikrát možnosť presilovej hry a dvakrát ju Florida zásluhou Hoffmana dokázala využiť. Erik Černák odohral 18:43, napriek prehre zaknihoval jednu plusku, bol najaktívnejší v rozdávaní bodyčkoch (6) spomedzi všetkých hráčov v zápase, pridal aj dve zblokované strely a sám mal jeden strelecký pokus.

Toronto - Montreal 5:6pn

Poriadne divoký priebeh malo tradičné kanadské derby dvoch tímov z Original Six. Toronto ešte v 46. minúte viedlo nad Montrealom 4:1. Canadiens sa však otriasli, štyrmi gómi v rozpätí 10 minút otočili na 5:4 vo svoj prospech. 75 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Auston Matthews pri hre bez brankára. V predĺžení rozhodnutie nepadlo a v nájazdoch sa ako jediný exekútor presadil hosťujúci Paul Byron. Brendan Gallagher pomohol k výhre Montrealu gólom a dvoma asistenciami. Max Domi a Phillip Danault zhodne zaknihovali gól a asistenciu. Brankár Carey Price mal 32 zákrokov. Matthews v drese Maple Leafs strelil dva góly, Alexander Kerfoot strelil gól a pridal jednu asistenciu, Trevor Moore mal gól a asistenciu a brankár Michael Hutchinson vyriešil 37 striel. Martin Marinčin sa po jednozápasovom výpadku vrátil do zostavy Toronta. Odohral však len niečo viac ako 8 minút, počas ktorých dal jeden bodyček a zblokoval jednu strelu. Proti nemu stál Tomáš Tatar, ktorý strávil na ľade 17:33 min., nebodoval, mal dve strely, dal jeden hit, dvakrát bol vylúčený na dve minúty a pripísal si dve plusky.

Washington - Carolina 2:3pp

Washington utŕžil prvú prehru v sezóne, no bodoval aj v treťom stretnutí. Capitals pritom vyhrávali po dvoch tretinách 2:0. Víťazný obrat Caroliny zavŕšil 56 sekúnd pred koncom predĺženia Jake Gardiner. Hurricanes vyhrali oba zápasy v sezóne, pritom v oboch prípadoch prehrávali po dvoch tretinách. James Reimer pri debute v drese Caroliny predviedol 33 zákrokov. Washington doplatil na nabitý program, v priebehu štyroch dní odohral tri zápasy. Únava sa prejavila v záverečnej tretine. „V tomto zápase sme boli unavení. Oni boli čerství a snažili sme sa len udržať vedenie. Napriek tomu sme nechceli zmeniť náš štýl," hovoril tréner Capitals Todd Reirden pre nhl.com. Washington doplatil na nevyužívanie presilových hier, nezužitkoval ani jednu zo šiestich možností v zápase. Ruský útočník Jevgenij Kuznetsov si odpykal trojzápasový dištanc za užívanie kokaínu a v nasledujúcom stretnutí už bude Washingtonu k dispozícii. Svoj tretí zápas v NHL odohral Martin Fehérváry. Na ľade bol 14:21, trikrát vystrelil, rozdal dva hity, no do štatistík mu pribudla aj jedna mínuska. Richard Pánik odohral 15 minút, z toho takmer 6 v presilovkách, napriek tomu sa nedokázal bodovo presadiť. Mal len jednu strelu.

St.Louis - Dallas 3:2

St.Louis dosiahlo prvú výhru v sezóne po tom, čo otočilo zápas s Dallasom z 1:2 po dvoch tretinách. Sammy Blais k tomu prispel gólom a asistenciou. Za Blues skórovali tiež David Perron a Brayden Schenn, ktorý čerstvo podpísal nový kontrakt. Brankár Jordan Binnington mal 28 úspešných zásahov. Jeho náprotivok Ben Bishop 27. Za Dallas skórovali Mattias Janmark a Miro Heiskanen. Zlomový moment zápasu nastal v tretej tretine, keď presilovkový gól Esu Lindella neuznali po tom, čo si lavička Blues zobrala challenge a následné posúdenie ukázalo ofsajd. „Bol to zlomový bod. Tu sa lámal zápas. Samozrejme nám to dodalo nejaké sebavedomie, momentum, ktoré sme potrebovali, dobrá práca od asistenta Seana Ferrella," hovoril Schenn. Andrej Sekera počas 19 minút na ľade nazbieral dve plusky, zblokoval tri strely, sám vystrelil na bránku súpera raz a inkasoval jeden dvojminútový trest.

Arizona - Boston 0:1

Jaroslav Halák si vydarenejšiu sezónnu premiéru ani nemohol predstaviť. Slovenský gólman 35 zákrokmi pomohol Bostonu k výhre v Arizone 1:0. Halák hneď pri prvom štarte vychytal shutout a zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu. Boston aj 15. krát v rade dokázal zdolať Arizonu, jediný gól stretnutia strelil Brad Marchand. Bruins vyhrali aj svoj druhý zápas v sezóne. Pritom Coyotes vstúpili do stretnutia výborne, vyhrávali na strely 10-1. Halák však držal svoj tím nad vodou. Pokazil domácu premiéru Phila Kessela v Arizone, ten mal päť streleckých pokusov v zápase, v tretej tretine niekoľko dobrých šancí, no na Haláka recept nenašiel. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 20 minút, dvakrát vystrelil, dal jeden bodyček a zblokoval jednu strelu. „Bolo skvelé vrátiť sa a hrať v súťažnom zápase. Hrať s týmito chlapcami je skutočne špeciálne. Pre nás výborná výhra na ľade súpera," hovoril Halák po stretnutí.

Edmonton - Los Angeles 6:5

Po drobnom lekárskom zákroku sa do zostavy Edmontonu vrátil Tomáš Jurčo. Nezačal však po boku hviezdneho Connora McDavida v prvom útoku, ako bolo pred štartom sezóny avizované, ale hral len vo štvrtej formácii. Odohral len 8,5 minúty, no stihol zaknihovať jednu asistenciu a jednu plusku. Práve kapitán Oilers McDavid bol ústrednou postavou stretnutia. K výhre Edmontonu pomohol štyrmi bodmi (1+3). James Neal strelil dva presilovkové góly. Oscar Klefbom zaknihoval tri asistencie. Mike Smith pomohol k výhre 26 úspešnými zásahmi. Los Angeles nestačil ani výborný výkon trojbodového Anžeho Kopitara (1+2). Pre Todda McLellana to bola špeciálna premiéra na lavičke Los Angeles, nakoľko naposledy pôsobil ako tréner Oilers.

V Edmontone je McDavid za boha, tvrdí Jurčo. Ako sa mu s ním hralo?

Tomáš Jurčo mal sezónu začať v prvom útoku po boku Connora McDavida. Menší lekársky zákrok mu ale túto šancu prekazil.

pred 4 hod.

0

Famózny Halák druhou hviezdou! So 4-gólovým Pastrňákom doviedli Boston k víťazstvu + VIDEO

Slovenský gólman Jaroslav Halák predviedol ďalší fantastický výkon.

pred 6 hod.

0

Chceme Fehérváryho späť! Dožadujú sa fanúšikovia Washingtonu

Po troch zápasoch v NHL putoval na farmu, kde žiari. Fanúšikovia Washingtonu Capitals žiadajú návrat Martina Fehérváryho do prvého tímu

Včera, 08:50

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Nebili sa, rozdali si to hokejovo! Doughtyho odpoveď v predĺžení na Tkachukovo...

14 bodov za 2 zápasy! Rangers po príchode Panarina stvorili smrtiaci európsky útok +...