Ďalší prekvapujúci postupujúci v play off NHL, obhajca musí do siedmeho zápasu + VIDEO

Carolina - Washington © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

V NHL sme spoznali meno ďalšieho prekvapujúceho postupujúceho v play off.

Ďalšie prekvapenie

V prvom kole play off NHL sa zrodilo nejedno prekvapenie. Ďalším nie práve najočakávanejším postupujúcim sa stal Dallas, ktorý v šiestom zápase série porazil na domácom ľade Nashville 2:1 po predĺžení a zahrá si v druhom kole proti St.Louis.

Obaja brankári sa prekonávali a boli hrdinami svojich tímov - Ben Bishop predviedol 47 zákrokov, Pekka Rinne ešte o dva viac. "Predátori" viedli po góle Austina Watsona 1:0. Blake Comeau zariadil vyrovnanie a postupový gól v predĺžení strelil obranca John Klingberg.

Obhajca nevyužil mečbal

Carolina v šiestom zápase série úvodného kola play off na domácom ľade zdolala obhajcu trofeje Washington 5:2 a vynútila si rozhodujúci siedmy duel, ktorý sa odohrá na ľade Capitals. V prípade postupu Caroliny by sme sa dočkali ďalšieho prekvapenia gigantických rozmerov. Veď mimo hru sú už oba najlepšie tímy základnej časti (Tampa Bay, Calgary).

Carolina o svojom triumfe rozhodla troma gólmi v záverečnej tretine. Víťazný zásah zaznamenal Jordan Staal, ktorý mal rovnako ako Dougie Hamilton bilanciu 1+1. Český gólman Petr Mrázek podržal svoj tím 23 zákrokmi.

Za Washington sa gólovo presadili Brett Connolly a kapitán Alexander Ovečkin. Gólman Braden Holtby zaznamenal 31 zákrokov.

„Bola to dobrá bitka. Dobre dopadla pre nich, vyhrali šiesty zápas a v siedmom to bude veľmi zaujímavé. My však vieme ako ho odohrať. Tlak bude na oboch tímoch, no máme dobrú šancu doma ich zdolať," uviedol pre nhl.com Ovečkin.

Warren Foegele z Caroliny je v play off najlepším nováčikom v góloch (4) aj bodoch (6).

Do NHL sa vracia veľké meno. Bude prvým generálnym manažérom Seattlu

Na scénu NHL sa vracia veľké meno. Zastávať bude funkciu generálneho manažéra nováčika ligy zo Seattlu.

Dnes, 06:35

0

Chicago po štyroch sezónach opúšťa Anisimov

Interesantná výmena prebehla medzi Chicagom a Ottawou.

Dnes, 06:29

0

Mladé pušky naprieč NHL podpisovali nové zmluvy: Vrána, Donato a ďalší

Kluby pri kompletizácii súpisiek opäť o niečo pokročili.