Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Ďalší Aho na scéne! Podpisujem karty, na ktorých nie som, hovorí

Sebastian Aho & Sebastian Aho

Meno Sebastian Aho je každému aspoň trochu znalému hokejovému fajnšmekrovi dobre známe. Svojho Aha teraz našlo aj Švédsko.

Ďalší Aho na scéne! Podpisujem karty, na ktorých nie som, hovorí

Na úvod si to musíme vyjasniť. Jeden známejší Sebastian Aho oblieka druhý rok dres Caroliny Hurricanes, má 20 rokov a je to veľmi šikovné fínske krídlo. Druhý, menej známy Sebastian Aho je zo Švédska, má o rok viac a hráva na poste obrancu. Aktuálne bol poslaný späť na farmu New Yorku Islanders.

Nevysoký obranca prešiel draftom dvakrát nepovšimnutý. Islanders si ho vybrali až na jar tohto roku ako 21-ročného v piatom kole. V tom čase mal v najvyššej švédskej súťaži na konte vrátane play-off už vyše 200 štartov. Jeho životopis obohatili aj účasti na MS do 18 aj 20 rokov, obliekal aj seniorský dres vrámci Euro Hockey Tour. Vo farbách Skelleftey navyše vo svojej poslednej sezóne zaznamenal z pozície obrancu 30 bodov.

Nebol preto dôvod nechávať ho doma. V lete perspektívny obranca vyrazil do severnej Ameriky. Na farme v Bridgeporte sa hneď zaradil k lídrom, z pozície beka nazbieral 20 bodov v 29-tich zápasoch. Zranenia Boychuka a de Hanna mu pomohli k veľkolepej premiére, presne na nový rok. Jeho tretí zápas (Isles hrali doma derby proti New Jersey) dospel až do nájazdov a Aho si užil na ľade slušnú časovú porciu, ktorú dokázal pretaviť do najvýznamnejších štatistických ukazovateľov. Odohral takmer 20 minút, vrátane vyše dvoch minút v početnej výhode. Strelil svoj prvý gól v NHL a na ďalší prihral.

„Získal som späť svoje meno,"smial sa na margo svojho slávnejšieho menovca. Situácie, keď ho žiadajú podpísať fotografiu, na ktorej je jeho fínsky kolega sa vraj stávajú. „Áno stalo sa to. Je to zvláštne, ale pár som ich podpísal," smeje sa.

Po prehre, z ktorej Islanders vyťažili aspoň bod bol poslaný späť na farmu, to má ale zrejme jednoduchý dôvod. „Ostrovanov" totiž čaká päťdňová pauza. Je tak možné, že do AHL si len nakrátko odskočí, najmä keď sa zranenie Johnnyho Boychuka ukazuje ako vážnejšie. Možno si tento Sebastian Aho postupne vybuduje vlastné meno.

Dve zaujímavé mená sa majú sťahovať z NHL do KHL

Z NHL do KHL by sa toto leto mali sťahovať dve zaujímavé mená.

pred 102 min.

0

Colorado po troch rokoch dostal do playoff. Tréner Bednar predĺžil zmluvu

Tréner Jared Bednar predĺžil v Colorade kontrakt.

pred 2 hod.

0

V Minnesote vyrazili generálneho manažéra, je v ohrození aj tréner?

Vedenie Minnesoty ukončilo spoluprácu s GM Chuckom Fletcherom.

pred 2 hod.

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
303.0 ms