• Anaheim
 • Arizona
 • Boston
 • Buffalo
 • Calgary
 • Carolina
 • Chicago
 • Colorado
 • Columbus
 • Dallas
 • Detroit
 • Edmonton
 • Florida
 • Las Vegas
 • Los Angeles
 • Minnesota
 • Montreal
 • Nashville
 • New Jersey
 • NY Islanders
 • NY Rangers
 • Ottawa
 • Philadelphia
 • Pittsburgh
 • San Jose
 • St. Louis
 • Tampa Bay
 • Toronto
 • Vancouver
 • Washington
 • Winnipeg Jets
Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Chcete hrať do tela? Nech sa páči! Craig Ramsay vysvetlil, prečo na prvý americký útok nasadil Pospíšilovu formáciu

Martin Pospíšil vs Brady Tkachuk © iihf.com

Chcete hrať do tela? Tak nech sa páči! Craig Ramsay zdôvodnil, prečo na prvý americký útok nasadil tretiu formáciu s Regendom, Pospíšilom a Kelemenom

Tretí slovenský útok je zatiaľ na MS náš najlepší. Strieľa góly, skvele bráni, hrá s energiou, chuťou, rýchlosťou, dravosťou a potrebnou tvrdosťou. Výborne vyšiel ťah trénera Craiga Ramsayho, ktorý v úvode zápasu proti USA nasadil na prvý americký útok práve spomínanú "zámorskú" formáciu vedenú centrom Pospíšilom. Stratégia vyšla, Američania pocítili slovenskú tvrdosť a zistili, že sa ich nebojíme.

"Pospíšil hral veľmi dobre, spolu s Kelemenom a Regendom tvoria útok, proti ktorému sa hrá naozaj ťažko. Keby som ja hral a nastúpili by proti mne, nebol by som nadšený," vysvetľoval Craig Ramsay pre šport.sk, prečo sa rozhodol pre tento taktický ťah. "Snažili sme sa im ukázať, chcete hrať do tela? My máme hráčov, ktorí to vedia. Nebojíme sa toho. Naši hráči to ukázali."

Američania sú tímom, ktorý ide fyzicky až za hranu, provokuje, vyvoláva šarvátky. Slováci odviedli skvelú prácu, keď na rozdiel od prvých dvoch stretnutí dokázali hráči zachovať chladnú hlavu a nenechali sa vyprovokovať. Mali na vedomí, že presilovka Američanov je smrtiaca.

ODPORÚČAME PREČÍTAŤ
VIDEO Poď sem, kam ideš! Slafkovský si odchytil Pinta, ten vystrašený radšej pálil preč
VIDEO Poď sem, kam ideš! Slafkovský si odchytil Pinta, ten vystrašený radšej pálil preč
Američanov vydesil a nielen výborným výkonom! Juraj Slafkovský si odchytil Shanea Pinta a ten vyplašený radšej rýchlo unikal preč.


"Nechcem vidieť bitky. Hral som v dobe, keď boli bitky a nebola to zábava. Tvrdo bojovať áno, ale keď je koniec, tak je koniec. To, čo sa niekedy deje po odpískaní, sa mi nepáči. Hovorím hráčom, aby hrali tvrdo, ale aby po odpískaní odkorčuľovali preč. Dnes sa to však veľakrát nedalo urobiť," hovoril Ramsay po stretnutí s USA.

Hoci slovenskí hráči dodržiavali disciplínu a mali emócie pod kontrolou, nebáli sa zastať sami seba či spoluhráčov, keď si to situácia vyžiadala.

"To áno. Jeden hráč povedal, že chytili ho dvaja, čo mám robiť? Povedal som áno, urob, čo musíš. Takéto niečo nemôžete nechať tak a naši hráči to tak nenechali. Hocičo sa udeje, naši hráči sa nenechajú fyzicky zastrašiť. Sú pripravení bojovať, neboja sa," vyhlásil hrdý tréner slovenského tímu.


Martin Pospíšil ďakuje bratovi Kristiánovi: Pomohol mi aj finančne, keby nebolo jeho, dnes možno nehrám v NHL

13.06.24, 19:25

Budúci draft bude iná pesnička! Skaut spomína 7 Slovákov, jeden so šancou na 1. kolo

Včera, 07:26

Čísla porovnateľné ako McDavid a Kučerov. Nechcený Slovák môže v drafte všetkým vyraziť dych

Dnes, 09:18

Pospíšila mrzí, že si viac nezahral so Slafkovským: Spravil veľa chýb, ale poučí sa z nich

Včera, 12:33

Vancouver predáva hviezdneho ruského útočníka

Včera, 08:21

Hrať v nich môže aj slovenský reprezentant: Utah odhalil svoje dresy, zverejnil aj názov a logá

Včera, 08:44

Slafkovského prognóza EURO 2024: Ako dopadnú Slováci a kto podľa neho vyhrá turnaj

Dnes, 07:46

Boj o českého majstra sveta pokračuje: Skupina záujemcov sa zúžila na päť až sedem tímov

Včera, 09:05

Rangers si udržali dvojku draftu 2019, nová zmluva je hotová

Včera, 09:15

Návrat Kanea do Chicaga? Generálny manažér Kyle Davidson prehovoril

Dnes, 08:59

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.

TABUĽKA TOP 8

 • #Tím
  Z
  V
  VP
  PP
  P
  Skóre
  B
 • #Tím
  Z
  V
  VP
  PP
  P
  Skóre
  B