Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Český deň v NHL! Lukratívny kontrakt pre hviezdu Tampy, zmluvy aj pre mladíkov z draftu

Ondřej Palát © TASR

Traja českí hokejisti získali v NHL nové zmluvy, pričom dvaja z nich sa tešia vôbec zo svojich prvých kontraktov v zámorskej profilige.

Český deň v NHL! Lukratívny kontrakt pre hviezdu Tampy, zmluvy aj pre mladíkov z draftu

Hviezda Tampy Bay Ondřej Palát sa konečne dočkal. Po dlhočizných rokovaniach dospeli s vedením "bleskov" k dohode, výsledkom ktorej je lukratívna zmluva na päť rokov v celkovej hodnote 26,5 mil. dolárov. Palát tak priemerne ročne zarobí 5,3 mil. dolárov. „Som veľmi spokojný. Vyjednávanie sa tiahlo pomerne dlho, ale bolo z oboch strán vedené s veľkým rešpektom a túžbou po dohode. Všetci museli spraviť kompromisy, ale na konci sme spokojní všetci," cituje portál nhl.com vyjadrenie Paláta.

Palát si oproti predošlému kontraktu prilepšil zhruba o dva milióny dolárov. Vyhol sa tak nepríjemnej arbitráži. Na podobnom kontrakte by sa mohol dohodnúť i slovenský útočník Tomáš Tatar v Detroite. V jeho prípade sa rokovania o ďalšej spolupráci tiež poriadne naťahujú a už o necelý týždeň ho čaká arbitráž. Podľa posledných správ zo zámoria sú dohodnutí na výške platu, problémom je údajne dĺžka kontraktu.


Zo svojich prvých kontraktov v NHL sa tešia aj českí mladíci z tohtoročného draftu. 18-ročný útočník Martin Nečas uzavrel s Carolinou Hurricanes trojročný nováčikovský kontrakt. Jeho ročná gáža bude 832 500 dolárov, získal tiež podpisový bonus vo výške 277 500 dolárov. Ak bude hrávať na farme, jeho ročný plat bude 70 000 dolárov.

Ďalší český útočník Filip Chytil uzavrel s vedením New Yorku Rangers tiež trojročný nováčikovský kontrakt. Finančné podrobnosti jeho kontraktu však nie sú známe. Nečas aj Chytil boli draftovaní v prvom kole. Nečasa si Carolina vybrala z 12. miesta, Chytila NY Rangers z 21. pozície.

Dve zaujímavé mená sa majú sťahovať z NHL do KHL

Z NHL do KHL by sa toto leto mali sťahovať dve zaujímavé mená.

pred 81 min.

0

Colorado po troch rokoch dostal do playoff. Tréner Bednar predĺžil zmluvu

Tréner Jared Bednar predĺžil v Colorade kontrakt.

pred 114 min.

0

V Minnesote vyrazili generálneho manažéra, je v ohrození aj tréner?

Vedenie Minnesoty ukončilo spoluprácu s GM Chuckom Fletcherom.

pred 2 hod.

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
334.3 ms