Černák a Chára bodovali, Pánikova Arizona valcuje smer playoff + VIDEO

Richard Pánik © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Dvaja slovenskí obrancovia v NHL bodovali.

Erik Černák asistenciou pomohol Tampe Bay k víťazstvu na ľade Detroitu 5:4. Steven Stamkos vyrovnal gólový klubový rekord Vincenta Lecavaliera (383 zásahov). Nikita Kučerov strelil dva góly a pridal dve asistencie. Na konte už má 115 bodov, čo je najviac od čias Sidneyho Crosbyho zo sezóny 2006-07, ktorý vtedy získal 120 bodov. Erik Černák odohral 21 minút, rozdal štyri bodyčeky a zapísal tiež po tri strely a zblokované strely.

Zdeno Chára si tiež pripísal jednu asistenciu, no jeho Boston prehral vo Winnipegu 3:4. Mark Scheifele bol režisérom triumfu Jets, strelil gól a pridal dve asistencie. Pred Jaroslavom Halákom dostal prednosť Tuukka Rask (20 zákrokov) a nehral už Peter Cehlárik, ktorý bol odoslaný späť na farmu do Providence. Pre Bruins to bola už tretia prehra v rade. Zdeno Chára odohral 21:25 a mal jeden strelecký pokus.

Tomáš Tatar sa taktiež neradoval z víťazstva, jeho Montreal prehral na ľade Islanders 1:2. Canadiens majú rovnaký počet bodov ako Columbus, ktorý drží v rukách poslednú postupovú miestenku do playoff. Pre "ostrovanov" to bola štvrtá výhra z piatich zápasov. Darí sa im napriek tomu, že v posledných 10 zápasoch nevyužili ani jedinú z 22 presiloviek. Tomáš Tatar bol na ľade 17 minút, zaznamenal po dve strely aj zblokované strely a dal jeden bodyček. Slovenský útočník neskóroval v šiestom stretnutí v rade.

Richard Pánik po dvoch dueloch s gólom tentoraz nebodoval, no to mu určite ani trochu nevadilo, keďže jeho Arizona rozstrieľala doma Anaheim 6:1. Vyhrala desiaty z dvanástich zápasov. Upevnila svoju poslednú postupovú pozíciu do playoff v Západnej konferencii, Minnesote sa vzdialila na tri body. Je na dobrej ceste dostať sa do playof prvýkrát od roku 2012. Vinnie Hinostroza strelil svoj prvý hetrik v NHL, gólman Darcy Kuemper zneškodnil 36 striel. Coyotes strelili svoj 15. tohtosezónny gól v oslabení. Richard Pánik počas 14:28-minútového pobytu na ľade rozdal tri bodyčeky a zaknihoval jednu plusku.

Jurčo a Daňo asistenciami pomohli svojim tímom k víťazstvám

Dvaja slovenskí hráči bodovali pri výhrach svojich tímoch v zámorskej AHL.

Včera, 08:43

0

Pánik nevyužil možnosť stať sa hrdinom, Sekerove jubileum, parádny výkon Černáka + VIDEO

Andrej Sekera nastúpil v jubilejnom 700. stretnutí v NHL. Erik Černák napriek prehre Tampy mohol byť so svojím výkonom nadmieru spokojný.