Černák a Chára bodovali, Pánikova Arizona valcuje smer playoff + VIDEO

Richard Pánik © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Dvaja slovenskí obrancovia v NHL bodovali.

Erik Černák asistenciou pomohol Tampe Bay k víťazstvu na ľade Detroitu 5:4. Steven Stamkos vyrovnal gólový klubový rekord Vincenta Lecavaliera (383 zásahov). Nikita Kučerov strelil dva góly a pridal dve asistencie. Na konte už má 115 bodov, čo je najviac od čias Sidneyho Crosbyho zo sezóny 2006-07, ktorý vtedy získal 120 bodov. Erik Černák odohral 21 minút, rozdal štyri bodyčeky a zapísal tiež po tri strely a zblokované strely.

Zdeno Chára si tiež pripísal jednu asistenciu, no jeho Boston prehral vo Winnipegu 3:4. Mark Scheifele bol režisérom triumfu Jets, strelil gól a pridal dve asistencie. Pred Jaroslavom Halákom dostal prednosť Tuukka Rask (20 zákrokov) a nehral už Peter Cehlárik, ktorý bol odoslaný späť na farmu do Providence. Pre Bruins to bola už tretia prehra v rade. Zdeno Chára odohral 21:25 a mal jeden strelecký pokus.

Tomáš Tatar sa taktiež neradoval z víťazstva, jeho Montreal prehral na ľade Islanders 1:2. Canadiens majú rovnaký počet bodov ako Columbus, ktorý drží v rukách poslednú postupovú miestenku do playoff. Pre "ostrovanov" to bola štvrtá výhra z piatich zápasov. Darí sa im napriek tomu, že v posledných 10 zápasoch nevyužili ani jedinú z 22 presiloviek. Tomáš Tatar bol na ľade 17 minút, zaznamenal po dve strely aj zblokované strely a dal jeden bodyček. Slovenský útočník neskóroval v šiestom stretnutí v rade.

Richard Pánik po dvoch dueloch s gólom tentoraz nebodoval, no to mu určite ani trochu nevadilo, keďže jeho Arizona rozstrieľala doma Anaheim 6:1. Vyhrala desiaty z dvanástich zápasov. Upevnila svoju poslednú postupovú pozíciu do playoff v Západnej konferencii, Minnesote sa vzdialila na tri body. Je na dobrej ceste dostať sa do playof prvýkrát od roku 2012. Vinnie Hinostroza strelil svoj prvý hetrik v NHL, gólman Darcy Kuemper zneškodnil 36 striel. Coyotes strelili svoj 15. tohtosezónny gól v oslabení. Richard Pánik počas 14:28-minútového pobytu na ľade rozdal tri bodyčeky a zaknihoval jednu plusku.

Chára spravil zásadný krok smerom k návratu. O finále Stanley Cupu nechce prísť

Zdeno Chára spravil veľký krok smerom k návratu do súťažného diania.

pred 106 min.

0

V Bostone veria, že do finále pôjdu aj s Chárom. Niekedy je to však mimo vašu kontrolu, dodáva Sweeney

Desaťdňová pauza pred finále Stanley Cupu by mala stačiť na to, aby sa kapitán Bostonu Zdeno Chára dal zdravotne do poriadku.

Včera, 09:03

0

Jurčo režíroval famózny obrat. Takáto explózia by sa nám zišla aj na MS + VIDEO

Slovenský útočník Tomáš Jurčo predviedol fantastický výkon.

Včera, 08:53

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Obrovská chyba rozhodcov viedla ku gólu Panarina. Ako si toto nemohli všimnúť? +...

Kane naložil Reavesovi ako nik! Vysmial jeho hokejové IQ aj bitkárske schopnosti +...