Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Carolina a Calgary dohodli monštruózny trejd

Dougie Hamilton & Noah Hanifin

Draft býva obdobím výmen. Zástupcovia klubov rokujú v jednej aréne a výmeny sa dohadujú relatívne bezprostredne.

Ako urobiť obrovský trejd ukázali zástupcovia Calgary a Caroliny. Tí si vymenili hráčov, o ktorých sa v súvislosti so zmenou pôsobiska hovorilo už pred draftom. Jadrom výmeny sa stali špičkoví obrancovia. Z Caroliny odchádza päťka draftu 2015 Noah Hanifin a s ním opúšťa tím aj päťka draftu 2013 Elias Lindholm. Opačným smerom putuje obranca Dougie Hamilton, ktorého meno sa v súvislosti s výmenou tiež dlho skloňovalo. Spolu s ním odchádza do Raleighu útočník Michael Ferland a talentovaný obrancaAdam Fox.

Je to naozaj zaujímavý trejd, ktorý by sa dopodrobna dal analyzovať veľmi dlho. Faktom je, že Hanifin ani Lindholm nemajú zmluvu pre budúcu sezónu a Calgary ich s nimi bude musieť vyjednať. Obaja sú samozrejme len obmedzene voľní agenti, takže by Flames nemali mať problém ich udržať. Z hľadiska produktivity je Hamilton známy ako jeden z najmocnejších bombardérov od modrej, vlani nastrieľal ako obranca 17 gólov. Navyše meria skoro dva metre a váži 100 kilogramov.

Hanifin síce až taký produktívny nebol, no je známy ako brilantný korčuliar a talent, ktorý ešte nedosiahol vrchol svojho potenciálu. Naproti tomu Lindholm sa stále nestal tým ofenzívnym démonom akého opisovali skauti, jeho kariérnym maximom je 45 bodov z minulej sezóny. Michael Ferland vlani zapísal 21 gólov. Konečným jazýčkom na váhe tejto výmeny, ktorý môže určiť kto sa stane jej víťazom sa môže stať 20-ročný obranca Adam Fox. Nevysoký pravák hral za USA dvakrát na MS do 20 rokov a vlani na Harvard University zaznamenal z pozície beka 28 bodov v 29 zápasoch.

Nuž, ťažko teraz určiť kto sa stal víťazom tejto výmeny, to ukáže až čas. Nateraz je jasné, že z neho obe strany budú ťažiť, ale ktorá viac?

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.

Dnes, 11:00

0

So Slovákmi hral za Tím Európy. Teraz uspel na skúške v NY Islanders

Švajčiarsky obranca Luca Sbisa uspel na skúške v New Yorku Islanders.

Dnes, 09:43

0

Čakanie stálo za to. Stal sa najlepšie plateným obrancom Vegas

Trpezlivosť ruže prináša. Presvedčil sa o tom Shea Theodore na vlastnej koži.

Dnes, 09:18

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.4 ms