Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Toronto Maple Leafs

Auston Matthews

Tím absolútne fantastických mladíkov, jeho sila a jeho výkonnosť je determinovaná hráčmi, ktorí si v Amerike ešte ani nemôžu dať pivo.

Budúcnosť tímov NHL: Toronto Maple Leafs

Vytvoria Leafs novú dynastiu, ktorá sa zapíše do dejín NHL? Niečo také je v dobách platových stropov mimoriadne náročné, potrebujete na to systematickú prácu, potrebujete dobre draftovať. Toronto bolo síce roky na spodných priečkach, no práve to do tímu prinieslo hráčov ako Matthews, Marner, Nylander či Rielly. V kombinácii s ďalšími členmi tímu ako Andersen, Zajcev, van Riemsdyk, Kadri či prichádzajúci Marleau tvoria mocný káder.

Potenciál tohto tímu je naozaj nevypočítateľný, s dobrým vedením môže dosiahnuť veľké veci. Ich výkony si získali srdcia fanúšikov už vlani. Mladíci hrali rýchly a oku lahodiaci hokej plný krásnych akcií. Auston Matthews zakončil sezónu na 40-tich góloch, Nylander s Marnerom na 61 bodoch, Connor Brown pridal 20 gólov, fantasticky sa predviedol aj Nikita Zajcev.

Útok: Čo k tomuto tímu viac dodať? Menoslov kvalitných mladíkov je dlhý a tvorený veľkými osobnosťami. Matthews bude atakovať priemer bod na zápas, Marner métu 50 asistencii a Nylander 70 bodov. Connor Brown sa môže zlepšiť na 45-50 bodov. Toto všetko je viac ako reálne. Mladíci ako Kapanen či Gauthier to so získaním miesta v zostave budú mať mimoriadne náročné. Menoslov pokračuje menami ako Sošnikov, Korškov, Bracco, Brooks, Lindberg, Timashov, Grundström, Rychel či Johnsson. Ak bude Toronto v dohľadnom čase chcieť trejdovať, s takouto zbierkou mladíkov má skutočné dobrú vyjednávaciu pozíciu.

Obrana: Dlhodobo slabina tímu z Ontaria. Tá je ale postupne odstraňovaná, Mike Rielly ako jeden z lídrov tímu má stále len 23 rokov, ale je vodcom defenzívy Leafs. Obrannému valu veľmi pomohlo aj angažovanie Nikitu Zajceva. Rodák z Moskvy síce bol vlani nováčikom, no má už 25 rokov, takže sa jedná o pomerne skúseného obrancu. Pri svojej premiére predčil všetky očakávania, pozbieral skvelých 36 bodov. K celkovej hodnote 31,5 milióna jeho novej zmluvy prispelo aj jeho pravé držanie hokejky a výška 188 centimetrov. Zo Švédska prichádza dvojica Andreas Borgman – Calle Rosén. Tím na tohtoročnom drafte vybral Timothyho Liljegrena a Eemeliho Räsänena.

Brankári: Kľúčovým menom je americký juniorský reprezentant Joseph Woll. Jednotka prestížnej Boston College sa bude pokúšať získať aj post jednotky americkej juniorskej reprezentácie. Patrí k robustným a technicky vyspelým gólmanom, ktorí zakladajú svoje zákroky na dobrom pohybe a zaberaní čo najväčšieho priestoru medzi troma žrďami. Leafs na tohtoročnom drafte vybrali aj jednotku kanadskej „osemnástky" Iana Scotta. Na farme si bude priestor vydobýjať 23-ročný Fín Kasimir Kaskisuo.

Draft 2017:

·17.miesto: Timothy Liljegren (D, Rögle BK, SHL)

·59.miesto: Eemeli Räsänen (D, Kingston Frontenacs, OHL

·110.miesto: Ian Scott (G, Prince Albert Raiders, WHL)

·124.miesto: Vladislav Kara (C, Irbis Kazaň, MHL)

·141.miesto: Fedor Gordeev (D, Flint Firebirds, OHL)

·172.miesto: Ryan McGregor (C, Sarnia Sting, OHL)

·203.miesto: Ryan O’Connell (D, St. Andrew’s College, CAHS)

Nečas a Svečnikov v jednom útoku? Je tam chémia, hovorí Nečas

Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej zohráva aj rodák z Nového Města na Moravě Martin Nečas.

16.07.18, 18:00

0

Offer sheet sa vracia? Záujem o obmedzene voľných hráčov je veľký

V NHL málo využívaný, no veľmi zaujímavý inštitút. S prudkým rastom platového stropu však opäť prichádza do úvahy a treba s ním rátať. Čo to vlastne je offer sheet?

03.07.18, 17:20

0

V roku 2018 nedostatkový tovar, v roku 2019 budú centri hrať na drafte prím

Finálnym poradím draftu hýbe množstvo premenných, ktoré neraz obrátia krištáľové gule skautov a odborníkov hore nohami. Draft 2018 nebol výnimkou.

27.06.18, 16:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.3 ms