Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: St. Louis Blues

Robby Fabbri

Tento tím potreboval v poslednom období urobiť určité generačné zmeny, nakoľko ho začal tlačiť platový strop. Káder je tradičným mixom skúsenosti a hráčov nastupujúcej generácie.

Budúcnosť tímov NHL: St. Louis Blues

Priestor na skutočných mladíkov je tak veľmi malý, podstatné je, že Blues sa v posledných rokoch veľmi sústredili, aby nestrácali lukratívne voľby v drafte. V tohtoročnom výbere mali dva výbery v prvom kole. Hoci to neboli žiadne „top picks", tak pre rozšírenie kádra má zisk hráčov ako Thomas, Kostin či vlani Thompson veľký význam.

Najmladšími členmi zostavy trénera Mikea Yea budú voľby z draftu 2014 Robby Fabbri a Ivan Barbašev. Najmä s Fabbrim sa počíta ako s budúcou hviezdou, hráč si nemôže dávať menšie ciele ako 20 gólov a 50 bodov. Zostavou sa šplhá aj Moskovčan Barbašev, ktorý patril na farme k najproduktívnejším, sezónu zakončil s 30-timi štartmi v NHL. Méta 30 kanadských bodov bude pri pravidelnom nastupovaní reálna.

Útok:Tage Thompson je asi najväčšou nádejou Blues. Hráč vybraný ako číslo 26 draftu 2016 to v závere minulej sezóny skúšal v AHL, jeho bodová produkcia však vysoká nebola. Produktivita ale nie je jeho najväčšou prednosťou. So svojou ohromnou postavou patrí k fyzicky hrajúcim útočníkom aktívnym na oboch koncoch klziska. Naproti tomu Jordan Kyrou je klasickým tvorivým centrom, vlani atakoval v OHL hranicu 100 bodov. Veľkým prísľubom je aj z Washingtonu prichádzajúci Zach Sanford, ktorý má za sebou prelomovú sezónu. Veľkú ofenzívnu silu priniesli aj prvokolové voľby posledného draftu Robert Thomas a Klim Kostin. Dobrý prísľub ukázali aj Adam Musil a Samuel Blais.

Obrana:Tradičná doména bluesmanov. V posledných rokoch však bola defenzíva tímu tak mocná, že vedenie ani nemalo potrebu draftovať nejakého elitného obrancu. Toho ale našli v neskorších voľbách, v treťom kole draftu 2012 vybrali dnes 24-ročného Coltona Parayka. Skutočných defenzívnych prospektov Blues veľa nemajú. Je tu 23-ročný Jordan Schmaltz i jeho rovesník Petteri Lindbohm. Na farme bol mimoriadne produktívny Vince Dunn. Určitým potenciálom oplýva aj Jake Walman.

Brankári:V bráne oplýva klub skutočne veľkým talentom. Helsinský rodák Ville Husso patrí k skutočne veľkým brankárskym nádejam vrámci celej ligy. V mladom veku má za sebou tri sezóny v pozícii jednotky jeho rodného HIFK. Vrátane play-off má za sebou už 141 štartov vo fínskej najvyššej súťaži, chytal aj v národnom drese a to ako juniorskom, tak seniorskom. Skvelú budúcnosť má pred sebou aj Evan Fitzpatrick. Niekdajšiu jednotku kanadskej reprezentácie do 18 rokov klub draftoval už v druhom kole. Počítať by sme mali aj s Američanom Jakeom Opilkom.

Draft 2017:

·20.miesto: Robert Thomas (C, London Knights, OHL)

·31.miesto: Klim Kostin (C/W, Dynamo Moskva, KHL)

·113.miesto: Alexej Toropčenko (RW, HK MVD Balašicha, MHL)

·130.miesto: David Noël (D, Val-d’Or Foreurs, QMJHL)

·175.miesto: Trenton Bourque (D, Owen Sound Attack, OHL)

·206.miesto: Anton Anderson (D, Lulea HF J20, SuperElit)

Nečas a Svečnikov v jednom útoku? Je tam chémia, hovorí Nečas

Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej zohráva aj rodák z Nového Města na Moravě Martin Nečas.

16.07.18, 18:00

0

Offer sheet sa vracia? Záujem o obmedzene voľných hráčov je veľký

V NHL málo využívaný, no veľmi zaujímavý inštitút. S prudkým rastom platového stropu však opäť prichádza do úvahy a treba s ním rátať. Čo to vlastne je offer sheet?

03.07.18, 17:20

0

V roku 2018 nedostatkový tovar, v roku 2019 budú centri hrať na drafte prím

Finálnym poradím draftu hýbe množstvo premenných, ktoré neraz obrátia krištáľové gule skautov a odborníkov hore nohami. Draft 2018 nebol výnimkou.

27.06.18, 16:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
523.9 ms