Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: San Jose Sharks

Timo Meier

Tím, ktorý roky budoval imidž skúseného tímu v tejto tradícii naďalej pokračuje. Sharks aj teraz, pred začiatkom sezóny 2017/18 idú do boja s osvedčenými mužmi.

Budúcnosť tímov NHL: San Jose Sharks

Väčšina volieb v prvom kole alebo samotné voľby boli vymenené. Mnoho mladých hráčov Sharks sú buď podpísaní voľní hráči alebo voľby z neskorších kôl. Samozrejme, aj San Jose má mladých hráčov, máloktorí z nich však sú skutočnými top prospektami. Zrejme jediným hráčom vo vekovej kategórii do 22 rokov s reálnou šancou získať miesto v základnej zostave je švajčiarsky talent Timo Meier. Bývalá deviatka draftu je práve vo veku, kedy by sa mal začať šplhať zostavou „žralokov" nahor. Väčšinu minulej sezóny strávil v hlavnom tíme aj 21-ročný Kevin Labanc. Americký krídleník môže byť veľkým hokejovým objavom, hráč draftovaný v šiestom kole vlani v 55 zápasoch zaznamenal 20 bodov.

Útok: Meier i Labanc sú jednými z mála. Na druhú stranu, ich prínos tímu môže byť v konečnej fáze kľúčový. Veľmi mladým hokejistom je stále aj 23-ročný Pražan Tomáš Hertl. Na farme bol mimoriadne produktívny aj jeho rovesník Danny O’Regan. Ďalším mladým Švajčiarom v štruktúrach Sharks je prospekt z druhého kola Noah Rod. Lotyšské farby bude hájiť Rudolfs Balcers. O pozornosť bojujú aj Nemec Manuel Wiederer a Rourke Chartier. Možnosti zvýšilo aj tohtoročné draftovanie Josha Norrisa, Dylana Gambrella či Ivana Čechoviča.

Obrana: Prvé dve obranné dvojice Sharks sa skladajú zo samých tridsiatnikov. Aj to je dôkazom prístupu tímu trénera DeBoera k defenzíve. Klub má v zálohe v podstate len dvoch mužov, ktorých môžeme označiť za skutočné top prospekty. Prvým je tvorivý kanadský pravák Jérémy Roy, druhým švédsky talent Julius Bergman. Najmä druhý menovaný môže v tejto sezóne mútiť vodu. Je dosť robustný, navyše rovnako ako Roy drží „palicu" na pravej strane. Vlani na farme zbieral pol bodu na zápas.

Brankári: Úlohu brankárskej trojky Sharks bude plniť dlhoročná stálica Troy Grosenic. Toho na farme vyzve z Toronta prichádzajúci Antoine Bibeau. Tím v roku 2015 draftoval v treťom kole Mikea Robinsona, ktorý sa ale minimálne pre túto sezónu medzi profesionálov nechystá. Svetielkom na konci tunela však môže byť Josef Kořenář, 19-ročný český talent prešiel draftom bez povšimnutia, na zástupcov klubu však urobil dojem, a výsledkom je nováčikovská zmluva so San Jose. Kořenář bude v sezóne 2017/18 pôsobiť doma v Česku.

Draft 2017:

·19.miesto: Joshua Norris (C, U.S. National U18 Team, USDP)

·49.miesto: Mario Ferraro (D, Des Moines Buccaneers, USHL)

·102.miesto: Scott Reedy (C/RW, U.S. National U18 Team, USDP)

·159.miesto: Jacob McGrew (RW, Spokane Chiefs, WHL)

·185.miesto: Alexander Chmelevski (C, Ottawa 67’s, OHL)

·212.miesto: Ivan Čechovič (LW, Baie-Comeau Drakkar, QMJHL)

Nečas a Svečnikov v jednom útoku? Je tam chémia, hovorí Nečas

Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej zohráva aj rodák z Nového Města na Moravě Martin Nečas.

16.07.18, 18:00

0

Offer sheet sa vracia? Záujem o obmedzene voľných hráčov je veľký

V NHL málo využívaný, no veľmi zaujímavý inštitút. S prudkým rastom platového stropu však opäť prichádza do úvahy a treba s ním rátať. Čo to vlastne je offer sheet?

03.07.18, 17:20

0

V roku 2018 nedostatkový tovar, v roku 2019 budú centri hrať na drafte prím

Finálnym poradím draftu hýbe množstvo premenných, ktoré neraz obrátia krištáľové gule skautov a odborníkov hore nohami. Draft 2018 nebol výnimkou.

27.06.18, 16:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.3 ms