Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Arizona Coyotes

Clayton Keller

Asi si to môžeme povedať na rovinu, toto je jeden z najtalentovanejších tímov NHL, ak nie ten najtalentovanejší. Otázka je, či to niečo prinesie alebo nie.

Budúcnosť tímov NHL: Arizona Coyotes

V súčasnosti je členom základného kádra Yotes tak sedem či osem hokejistov mladších než 22 rokov. Mnoho ďalších sa bude do hlavného tímu prebíjať z farmy či nepriamo reprezentovať svoj tím na juniorských šampionátoch. Mladí hráči boli v posledných rokoch absolútnym základom prestupovej politiky klubu z arizonskej púšte. Vlani vyberali v prvom kole dvakrát, predvlani v prvých troch kolách dokonca sedemkrát. Niekoľko mladíkov pribudlo do kádra prostredníctvo trejdov, teraz je čas aby „youngstri" vzali NHL útokom a doviedli Arizonu Coyotes k lepším výsledkom.

Útok: V tomto bode väčšinou fanúšikom NHL predstavujeme mená menej známe, väčšinou pôsobiace na farme či v juniorkách. Arizona ale väčšinu mladíkov v kategórii 22 rokov a menej používa na zaistenie kľúčových pozícii v zostave. Max Domi dovŕšil 22 rokov nedávno, no neohrozene drží post najdôležitejšieho ľavého krídla Arizony. Ďalším dôležitým mladým mužom na tomto poste je Lawson Crouse, ktorý vlani dostal obrovský priestor a teraz potrebuje urobiť ďalší krok. Tretím ľavým krídlom základnej zostavy je niekdajšia dvanástka draftu Brendan Perlini, ten definitívne ukončil obdobie junioriek a fariem a zaznamenal solídnych 14 gólov. Na centri sa hlási Christian Dvorak, ktorý sa vlani od zápasu k zápasu zlepšoval až získal post prvého centra. Na ten si brúsi zuby aj trojka draftu 2015 Dylan Strome, ktorý získal vlani od TSN honor druhého najväčšieho talentu mimo NHL. Prvým bol Clayton Keller, hráč takisto patriaci Arizone. Nevysoký Američan je skutočným hokejovým diamantom, hviezdil na univerzite, na MS do 20 rokov zaznamenal 11 bodov (o jeden menej než víťazi produktivity Nylander a Kaprizov). Parádne sa predviedol aj na seniorských MS, 7 bodov je toho dôkazom. Na farme a počas krátkej anabázy v NHL sa skvelo ukázal aj Christian Fischer, skvelý potenciál majú aj Nicholas Merkley, Jens Lööke či Ryan MacInnis.

Obrana: Tu Coyotes v porovnaní s ofenzívnym výkvetom trochu strácajú. Odchodmi Murphyho a Stonea však aj tu budú musieť zatlačiť. Oliver Ekman-Larsson totiž na všetko sám stačiť nebude. Pomáhať mu bude skvelý Jakob Chychrun, šestnástka vlaňajšieho draftu sa hneď v prvom roku prebojovala do NHL a počínala si na jednotku. Sedem gólov a 20 bodov znamená tretie miesto v produktivite obrancov Yotes. Parádne sa na farme predviedol Kyle Wood , ktorý prišiel do Arizony pred rokom v rámci výmeny. Na výsledok vývoja dvojice Cam Dineen – Kyle Capobianco si ešte počkajme. Na defenzívnu kartu Arizona zatlačila na poslednom drafte, z deviatich volieb padlo päť na obrancov, vrátane dvoch najvyšších. Pozícia číslo 23 vyniesla klubu Pierre-Oliviera Josepha, číslo 44 Filipa Westerlunda.

Brankári: Za posledných šesť rokov draftovali Coyotes štyroch brankárov, no jediná vyššia voľba padla na Adina Hilla (tretie kolo), ktorý je logicky najväčšou brankárskou nádejou klubu. Svojej šance na NHL by sa určite nemal vzdať ani Marek Langhammer. Arizone sa podarilo získať brankársku hviezdu univerzitnej NCAA Huntera Misku.

Draft 2017:

·23. miesto: Pierre-Olivier Jospeh (D, Charlottetown Islanders, QMJHL)

·44. miesto: Filip Westerlund (D, Frölunda HC, SHL)

·69. miesto: MacKenzie Entwistle (RW, Hamilton Bulldogs, OHL)

·75. miesto: Nathan Schnarr (C, Guelph Storm, OHL)

·82. miesto: Cameron Crotty (D, Brockville Braves, CCHL)

·108. miesto: Noel Hoefenmayer (D, Ottawa 67’s, OHL)

·126. miesto: Michael Karow (D, Youngstown Phantoms, USHL)

·128. miesto: Tyler Steenbergen (C, Swift Current Broncos, WHL)

·190. miesto: Erik Walli Walterholm (RW, Djurgardens IF, SuperElit)

Najhorší trejd v dejinách Oilers?

Každému tímu sa vo svojej histórii podarí vymeniť nejakú súčasnú alebo budúcu hviezdu prakticky zadarmo. Washington daroval Nashvillu Filipa Forsberga, Philadelphia Torontu Jamesa van...

20.04.18, 15:00

0

Nemali hrať spolu, no hokejový osud pomohol stvoriť impozantný príbeh

Takáto rovnakosť, takáto symbióza, takáto oddanosť nebýva v hokeji častým javom. No to, čo Sedinovci hokeju dali im hokej oplatil rovnakou mincou. Poďme sa spolu vrátiť v čase, otočme...

03.04.18, 12:55

0

Našla Minnesota náhradu za Kaprizova?

Meno Kirill Kaprizov nie je širšej fanúšikovskej obci neznáme. Hviezdny ruský mladík si urobil za posledný niečo vyše rok parádne meno. Svoj prechod do NHL ale uponáhľať nemieni.

22.03.18, 17:30

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
351.0 ms