Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť Rangers je ruská. Dostane v nej miesto aj Kovaľčuk?

Iľja Kovaľčuk © zimbio.com

New York Rangers napriek nie úplne beznádejnému tabuľkovému postaveniu rozhodli túto sezónu odpískať a sústrediť sa na tú budúcu. Pred trade deadline sa zbavili niekoľkých stabilných členov kádra a získali mladých hráčov a volieb v drafte.

Celková bilancia vyzerá asi takto, odišli Nick Holden, Michael Grabner, Rick Nash J.T. Miller a Ryan McDonagh. Prišli prospekty Jegor Rykov, Ryan Lindgren, Libor Hájek a Brett Howden, hotoví hráči Vladislav Namestnikov s Ryanom Spoonerom. Zanedbateľný nie je ani počet volieb v drafte, celkovo budú v júni vyberať Rangers v prvom kole hneď trikrát, v druhom a treťom kole po dvakrát. Ak tento alebo budúci rok získa Tampa titul, poputuje do Madison Square Garden ďalšia voľba v prvom kole, ak nie Rangers sa budú musieť uspokojiť s druhokolovým výberom. Je teda pochopiteľné, že generálny manažér Jeff Gorton si za svoju prácu vyslúžil pochvalu.

V lete ho čaká ešte práca v podobne predlžovania zmlúv, ale už teraz vyzerá káder pomerne sľubne. Už onedlho by sa tím Rangers mohol stať tým najruskejším v NHL. Pavel Bučnevič patrí k ofenzívnym lídrom, rok od roka sa zlepšuje a jeho angažovanie sa Newyorčanom naozaj vyplatilo. Silnú pozíciu by mohol získať aj Vladislav Namestnikov. Svojimi výkonmi zatiaľ dokonale ohromil mladučký nedraftovaný gólman Alexandar Georgijev, ktorý ale ešte má pred sebou veľa práce aby potvrdil, že na NHL skutočne má. Podobnou cestou by sa do NHL mohol prebojovať aj obranca Jegor Rykov, uvidíme ako veľmi sa bude z SKA Petrohrad ponáhľať do zámoria. Jeho cesta do NHL totiž vedie taktiež skrz farmu.

Rangers v minulom roku patrili medzi veľkých záujemcov o služby Iľju Kovaľčukaa podľa zámorských správ sa na tom nič nemení. Možno sa trochu vymyká z predstavy o mladom tíme, ale je nesporným hokejovým magnetom. Aj keď v apríli dovŕši už 35 rokov stále môže pokojne atakovať hranicu 25 alebo 30 gólov za sezónu. Tréneri by mohli zložiť čisto ruský útok s Namestnikovom a Bučnevičom. Áno, Rangers možno prestavujú káder, ale stále chcú vyhrávať a do arény pritiahnuť fanúšikov. Sám hráč mal eminentný záujem pôsobiť na východnom pobreží, v okolí New Yorku alebo na Floride, ktoré sú preň a jeho rodinu vysnívanou destináciou.

Nuž, hokejový bombardér bude v lete neobmedzene voľným hráčom. Ešte vlani boli výhradným jeho práv New Jersey, no po dovŕšení 35-ky už bude mať status veterána a Devils jeho práva stratia nadobro. Podpísať s úhlavným nepriateľom z Madison Square Garden by bol ďalší nôž do znenávideného tábora fanúšikov z Newarku.

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.

Dnes, 11:00

0

So Slovákmi hral za Tím Európy. Teraz uspel na skúške v NY Islanders

Švajčiarsky obranca Luca Sbisa uspel na skúške v New Yorku Islanders.

Dnes, 09:43

0

Čakanie stálo za to. Stal sa najlepšie plateným obrancom Vegas

Trpezlivosť ruže prináša. Presvedčil sa o tom Shea Theodore na vlastnej koži.

Dnes, 09:18

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.6 ms