Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Braden Holtby má ďalší historický zápis

Braden Holtby © zimbio.com

Washington Capitals zažívajú štart do sezóny ako na hojdačke. V posledných dňoch sa ale predsa len zdá, že našli v kádri to správne vyváženie.

Braden Holtby má ďalší historický zápis

Tímu síce chýbajú niektoré dôležité opory, no aj tak dokázali vyhrať päť z posledných siedmich zápasov. Pri dvoch porážkach však v bráne nestál Braden Holtby. Kanadský fantóm zapísal včera proti Pittsburghu piate víťazstvo v rade. Celkovo zaokrúhlil počet svojich triumfov v kariére na 200. Na dosiahnutie tejto méty pritom potreboval len 319 zápasov. Historicky je tak druhým najrýchlejším brankárom na tomto jubileu. Rýchlejší bol len člen Hall of Fame Ken Dryden, ktorý na to v 70-tych rokoch potreboval 311 stretnutí.

„Myslím, že to je pekný úspech, koniec koncov to však nič neznamená," dobre si uvedomuje opora Washingtonu, ktorá svojim historickým zápisom nikdy neprikladá veľkú váhu. „Ukazuje to len, že som tu už pár rokov."

Vlani sa Holtby stal len tretím brankárom v dejinách NHL, ktorý dokázal vychytať minimálne 40 víťazstiev v troch sezónach po sebe. Predtým sa to podarilo len dvojici Martin Brodeur (medzi rokmi 2005 a 2008) a Jevgenij Nabokov (v rokoch 2008 až 2010). Tiež sa stal druhým najmladším brankárom, ktorému sa podarilo vyhrať aspoň 40-krát v troch sezónach.

VIDEO Ruský brankár, ktorý zažiaril gólom cez celé klzisko, podpísal kontrakt v NHL

Ruský gólman Michail Berdin podpísal svoj prvý kontrakt v NHL.

Dnes, 08:23

0

Toto je nový tréner, ktorý má prevziať Rangers

Novým trénerom newyorských jazdcov sa má údajne stať David Quinn.

Dnes, 07:50

0

VIDEO Tampa zamiesila na dokonalý obrat, zabral štvrtý útok, rekord Kuznetsova

Tampa Bay krôčik od finále NHL.

Dnes, 07:03

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.5 ms