Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Americký mladík s kontraktom snov! Arizona z neho spravila tretieho najlepšie plateného útočníka

Christian Dvorak © nhl.com

V Arizone si od amerického mladíka sľubujú veľa. Tomu zodpovedá aj jeho nový kontrakt.

Dvadsaťdvaročný americký center Christian Dvorak podpísal kontrakt snov s Arizonou Coyotes. Nová šesťročná zmluva mu zaručuje sezónny príjem vo výške 4,45 mil. dolárov. Dvorak sa stane tretím najlepšie zarábajúcim útočníkom "kojotov".

Dvorak vstúpi čoskoro do svojej poslednej sezóny z trojročného nováčikovského kontraktu. Arizona ho podpísala už v predstihu. Nový kontrakt mu začne plynúť od sezóny 2019-20.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal dlhodobý kontrakt s Coyotes," hovoril Dvorak v oficiálnom vyhlásení pre zámorské médiá. „Máme výborný mladý tím so žiarivou budúcnosťou a milujem hranie i život vo Valley. Som nadšený, že budem Kojotom aj ďalších sedem rokov."
Dvorak je druhým hráčom, ktorému vedenie Arizony toto leto predložilo dlhodobý kontrakt. Tým prvým sa stal elitný švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson, ktorý uzavrel osemročnú zmluvu.

Coyotes si Dvoraka vybrali v druhom kole draftu 2014. V 78 zápasoch uplynulej sezóny strelil 15 gólov a nazbieral 37 bodov.

„Sme šťastní, že sme investovali do osobnosti akou je Christian Dvorak," hovoril generálny manažér John Chayka. „Samozrejme, je to veľmi talentovaný človek a hráč... Našou predstavou je, že bude súčasťou našej skupiny dlhodobo. Mohli by sme ešte počkať, nechať ho hrať ešte ďalší rok. No myslíme si, že je čoraz lepší a lepší. Jeho trhová hodnota by však narástla a cítime, že toto je dohoda, ktorá dáva zmysel v súčasnosti pre obe strany."


SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='31' AND a.id!='75556' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Erik Karlsson trénuje a s nikým nehovorí

Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie, napokon sa ale neuskutočnil. Teraz všetko okolo neho akosi utíchlo.

Dnes, 14:00

0

Švéd Enström po jedenástich rokoch v NHL zvažuje návrat do vlasti

Švédsky obranca Enström údajne zvažuje návrat z NHL do Švédska.

Dnes, 10:13

0

NHL rieši ďalší problém. Podpisové bonusy

NHL rieši ďalší problém. Je hrozba lockoutu neodvratná?

Dnes, 08:50

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
66.9 ms