Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Scott Wedgewood

Wedgewood vynuloval svoj bývalý tím. Arizona vybojovala dokonalú výhru

0 3.12.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Arizona Coyotes je pre mnohých už po dvoch mesiacoch istým nepostupujúcim. Mladý tím ale napriek tomu dokáže neraz poriadne pohrýzť.

Presvedčili sa o tom aj hokejisti New Jersey Devils, ktorí mali po zakopnutí Columbusu ideálnu šancu vyšvihnúť sa do čela Metropolitnej divízie. Stál proti nim najslabší tím západnej konferencie, Arizona Coyotes. Už od úvodu sa ale zápas nevyvíjal podľa predstáv favorita. Domáci skórovali už v prvej minúte a celú prvú tretinu boli lepším tímom. V druhej tretine ale prebrali taktovku Devils, ktorí súpera poriadne zatlačili. V bráne domácich ale stál Scott Wedgewood, ktorý bol dlhé roky súčasťou tímu „diablov".

New Jersey ho draftovalo v roku 2010. Vo farmárskych tímoch pôsobil od roku 2012, no v hlavnom tíme veľa šancí nedostal. Jediná prišla v marci 2016, kedy ho Devils povolali do NHL aby tu absolvoval svoju premiéru. Odvďačil sa niektorými solídnymi výkonmi, najmä čistým kontom v zápase s Pittsburgom.

Arizona začiatkom sezóny riešila problémy na brankárskom poste. Generálny manažér John Chayka preto šsiahol práve po „farmárovi" New Jersey, a ten sa mu zatiaľ odvďačuje viac ako solídnymi výkonmi. V bráne stál aj dnes v noci, blysol sa 27-imi zákrokmi a druhým čistým kontom v kariére.

„Keď vás vymenia, samozrejme chcete dokázať, že to bola chyba," usmieval sa po zápase 25-ročný Kanaďan. Aj on si ale dobre uvedomuje, že trejdy k hokeju proste patria. Stále mladý brankár mal značnú zásluhu na tom, že Arizona podala dnes v noci najlepší výkon v sezóne. Yotes zdolali svojho súpera jednoznačne 5:0. Potešujúce je, že sa o tom výkonom zaslúžili všetky päťky. A čo viac, prvý gól v NHL strelil aj Dylan Strome. Trojka draftu 2015 tak môže konečne oslavovať. Po fantastických výkonoch na farme tak dúfa, že si konečne vybojuje v zostave stabilné miesto. Svoju skromnú úlohu v štvrtom útoku zatiaľ zvláda dobre.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.