Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Teuvo Teräväinen

VIDEO Prvý útok Caroliny úradoval. Teräväinenov čistý hetrik v rozpätí siedmich minút

0 14.11.17 v kategórii: Aktuality , TASR
Hokejisti Caroliny zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL nad Dallasom Stars presvedčivo 5:1.
Na triumfe Hurricanes mal hlavný podiel prvý útok vedený Jordanom Staalom s fínskymi krídlami Sebastianom Ahom a Teuvom Teräväinenom, ktorý sa postaral o štyri góly domáceho tímu.

Teräväinen strelil v tretej tretine v priebehu siedmich minút čistý hetrik, okrem toho si pripísal aj jednu asistenciu. Pre 23-ročného útočníka to bol prvý trojgólový zápas v profiligovej kariére. Aho zaznamenal tri body (1+2), Staal sa blysol štyrmi asistenciami. Hurricanes vybojovali tretiu výhru z uplynulých štyroch zápasov a bodovali v piatom dueli po sebe.

NHL:

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
      Góly: 9. Aho (Staal, Teräväinen), 43. Teräväinen (Staal, Aho), 47. Teräväinen (Slavin, Staal), 50. Teräväinen (Staal, Aho), 60. Skinner (van Riemsdyk, Lindholm) – 29. Radulov (Seguin, Benn). Brankári: Darling - Bishop, strely na bránku: 28:26, 7968 divákov.

CALGARY FLAMES - ST. LOUIS BLUES 7:4 (2:2, 0:0, 5:2)
      Góly: 5. Jankowski (Tkachuk), 14. Jankowski (Jágr, Bennett), 46. Bennett (Jankowski), 53. Ferland (Gaudreau, Brodie), 55. Versteeg (Brouwer, Lazar), 58. Gaudreau (Giordano), 59. Frolík (Tkachuk, Backlund) – 4. Tarasenko (Parayko, Šťastný), 17. Schwartz (Steen, Schenn), 52. Steen (Šťastný, Edmundson), 53. Tarasenko (Schwartz, Schenn). Brankári: Smith (21. Läck) - Allen, strely na bránku: 37:24, 18.519 divákov.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.