Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

New York Islanders

VIDEO Neskutočné! Štyri góly v jednej presilovke a ďalšia 5-bodová noc Barzala

0 10.02.18 v kategórii: Videá , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Dnešný nočný zápas duel New Yorkom Islanders a Detroitom môžeme pokojne označiť za zápas roka.

Hostia aj vďaka trom bodom Henrika Zetterberga viedli desať minút pred koncom už 5:2 a všetko sa zdalo rozhodnuté. Prišiel však incident medzi Calom Clutterbuckom a Tylerom Bertuzzim, po ktorom nasledovalo vylúčenie hráča Detroitu a päťminútová presilovka domácich. Podľa mnohých názorov útočník Islanders súboj poriadne prikrášlil, no verdikt rozhodcov bol jasný.

Domáci odohrali presilovku snov. Postupne sa presadili Brock Nelson, Anders Lee, Nick Leddy a Josh Bailey. Štyri góly v rozmedzí necelých štyroch minút znamenali dokonalý obrat na 6:5. Red Wings však nezložili zbrane a v hre bez brankára dokázal 29 sekúnd pred koncom vyrovnať Mike Green.

V predĺžení však úradovali hrdinovia Islanders, v 64. minúte spolupráca po osi Mathew Barzal – Brock Nelson znamenala gól na 7:6. Pre Nelsona to bol tretí gól v zápase, pre Barzala piata asistencia večera. Sám Barzal si počas spomínanej presilovky pripísal tri kľúčové asistencie. Jedná sa pritom už o tretiu 5-bodovú noc v podaní kanadského nováčika. V novembri zapísal päť asistencii v zápase s Coloradom, v januári porazil Rangers dvoma gólmi a tromi asistenciami a dnes toto.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.