Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Derrick Pouliot

Urobili Penguins trejdom Derricka Pouliota chybu?

0 4.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Obhajcovia Stanleyho pohára začiatkom októbra vymenili osmičku draftu 2012 za farmára Andreja Pedana a voľbu v štvrtom kole draftu. Ako môžeme tento krok hodnotiť s odstupom troch mesiacov?

Dnes 23-ročný obranca sa v nabitej zostave Pittsburghu nedokázal za tri sezóny poriadne presadiť. Odohral 67 zápasov v základnej časti, ďalšie dva v play-off. Z dvoch prsteňov tak vlastní „len" jeden. Začiatkom sezóny ho generálny manažér Jim Rutherford vymenil do Vancouveru, kde pred koncom prípravného kempu poslali domov supertalentovaného Olliho Juoleviho. Miestečko pre iný top prospekt sa tak rýchlo našlo. Navyše, obeta v podobe voľby v štvrtom kole draftu a obrovitého ruského obrancu Andreja Pedana sa nezdala až taká veľká.

Sezóna sa ale nevyvíja celkom podľa očakávaní Pens, čo núti k zamysleniu. V polovici ročníka sa dvoma dlhými sezónami unavení Penguins nachádzajú mimo postupovej osmičky. A čo viac, šikovný a priebojný obranca ako Pouliot by sa im náramne hodil. V zadných radoch obhajcu totiž vládne neprehľadná situácia. Po odchodoch Daleyho a Hainseyho sa nedarí nájsť v obrane Pens rovnováhu.

Vedenie sa navyše podľa zámorských správ už niekoľko týždňov pokúša vymeniť Iana Colea aj dlhoročnú oporu Krisa Letanga, ktorí k tomu boli donedávna zranení. Defenzíva Pittsburghu je v lige deviata najhoršia, a ak to tím nezmení, do play-off sa mu bude postupovať ťažko.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.