Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Nikolaj Goldobin

Našlo Rusko ďalšiu ofenzívnu hviezdu? Goldobin hľadá svoje miesto v NHL

0 31.12.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Cesta je dlhá, pomalá a náročná. Avšak ako sa hovorí, síce pomaly, ale isto. Dáma menom NHL prijíma do svojich radov ďalšiu ofenzívnu hviezdičku z Ruska.

Kvalita ruských útočníkov je vo svete vyhlásená. Rusi aktuálne držia v NHL dva najdôležitejšie štatistické ukazovatele, a to tabuľku produktivity i tabuľku strelcov. Celkom dvanásť ruských hokejistov si v tejto sezóne drží priemer cez pol bodu na zápas. Do klubu kvalitných ruských forvardov pomaly preniká aj 22-ročný rodák z Moskvy Nikolaj Goldobin.

Ten dobre vie, čo to znamená vydobyť si miesto v NHL, posledné dve sezóny totiž strávil na farme, podobne ako úvod tej aktuálnej. San Jose ho draftovalo v roku 2014 už v prvom kole, ako ofenzívnu superstar Sarnie Sting v juniorskej OHL. Nikdy nepatril k robustným a fyzicky hrajúcim útočníkom, jeho čuch na góly je však nepopierateľný.

V minulej sezóne patril vo farmárskej AHL k najlepším, zbieral takmer bod na zápas. Ostro ho sledovali aj zástupcovia Vancouveru Canucks, ktorí ho zo Sharks napokon aj získali v trejde za Jannika Hansena. Goldobin dostal v drese Nucks priestor už v závere minulej sezóny, keď v 12-tich stretnutiach strelil tri góly. Novú sezónu však začal opäť na farme, tu znovu ukázal, že AHL je mu proste primalá. 18 zápasov a 19 bodov sú toho jasným dôkazom.

Šanca prišla pri zranení Brandona Suttera, na listinu zranených sa postupne pridali aj Bo Horvat, Derek Dorsett a Sven Bärtschi. Goldobin tak dostal na ľade naraz veľký priestor, zahral si dokonca aj v prvej formácii. Svoj ofenzívny inštinkt dokázal naplno predviesť aj dnes v noci proti LA Kings, keď sa blysol parádnou individuálnou akciou. Bol to síce len jeho druhý gól a štvrtý bod v desiatom zápase, čo sa nemusí zdať veľa. Avšak samotný zásah svedčí o veľkom hráčovom sebavedomí, rovnako o jeho schopnostiach.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.