Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Jonathan Marchessault

Marchessault a jeho rozprávka píšu ďalšiu kapitolu. Podpísal lukratívnu zmluvu

0 3.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Nikdy nebol draftovaný, na NHL mal byť primalý, no aj tak si útočník Vegas Jonathan Marchessault podľa novej zmluvy príde na 30 miliónov dolárov.
Jedno z najpríjemnejších prekvapení posledných rokov. Jonathan Marchessault musel prekonať tvrdú hokejovú drezúru. V NHL mu ako prví dali šancu Blue Jackets, produktívneho farmára neskôr získala Tampa a ako málo cenený hráč druhého sledu putoval pred začiatkom minulej sezóny na Floridu. Tam hral skutočne parádne, strelil 30 gólov a zaznamenal 51 kanadských bodov. Ani to mu však nepomohlo k tomu, aby ho vedenie na rozširovacom drafte uchránilo pred záujmom nováčika z Las Vegas.

Ďalšia kapitola jeho hokejového života sa tak píše v meste hriechu. Šikovný 27-ročný krídelník sa okamžite zaradil k ofenzívnym lídrom a k dnešnému dňu pozbieral 37 bodov v 35-tich zápasoch. Má tak možno najväčšiu zásluhu na prekvapivo skvelých výkonoch nováčika.

Teraz sa dočkal zaslúženej odmeny. Jeho súčasná zmluva mu garantovala príjem len vo výške 750 tisíc dolárov. Ten sa však od novej sezóny znásobí, nový šesťročný kontrakt mu totiž celkovo vynesie 30 miliónov dolárov, čo značí ročný plat presne 5 miliónov.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.