Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Jaromír Jágr

Má Jágr šancu získať angažmán v inom klube NHL? Nie, myslí si prezident Calgary

0 12.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Sága okolo Jaromíra Jágra pokračuje. Koniec kariéry? Prestup do iného tímu NHL? Návrat do Európy?
Sága okolo Jaromíra Jágra pokračuje. Český veterán, ktorý o mesiac oslávi už 46. narodeniny, v roku 2018 nezasiahol ani do jediného zápasu. Sužujú ho zranenia, mal problémy s trieslami, aktuálne ho má trápiť koleno. Oficiálne správy o jeho stave však na verejnosť neprenikli.

Odohrať stihol len 22 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a získal sedem bodov. Jeho prioritou bolo prekonať rekord Gordieho Howea v počte odohratých zápasov, za ktorý má dokonca vypísaný v zmluve aj bonus. Bude si však musieť nechať zájsť chuť.

Ak by chcel prekonať Howeov rekord, musel by nastúpiť v 35 zo zostávajúcich 39 zápasov Calgary v základnej časti. To je však utópia.

Už skôr zámorské médiá priniesli informácie o tom, že agent Jágra Petr Svoboda dostal zelenú ohľadom rokovaní s inými klubmi NHL. Prezident Calgary Brian Burke si však nemyslí, že by mal niekto v NHL ešte o Jágra záujem. „To neviem, ale mám pocit, že asi nie. Má prstene, má trofeje, má rekordy. Ak skončí, bola to báječná kariéra," uviedol pre Sportsnet.

Burke napriek tomu, že Jágra počas krátkej anabázy v Calgary neustále sužujú zdravotné problémy, by do experimentu s českým veteránom išiel znova. Nič neľutuje. „Ten experiment s Jágrom by sme podnikli znova, keby sa naskytla príležitosť," uviedol. „Je to dobrý chlapík. Hral dobre, keď mohol. Bol často zranený, zmeškal kemp, začal neskoro. Bola to pre neho skutočná smršť a keď máte roky, je toho na vás veľa," dodal prezident Flames.
Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.