Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Erik Karlsson

Karlsson zrejme nezľaví. Príde si na rozprávkové peniaze

0 4.12.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Erik Karlsson bude v lete 2019 neobmedzene voľným hráčom. V Ottawe chcú potvrdiť trend z posledného roku a svoju superhviezdu podpísať s ročným predstihom.

Ako to už v Kanade býva, všetko je pod drobnohľadom médií. Hoci sa rokovania odohrávajú za zavretými dverami, nebráni to novinárom aby vo veľkom špekulovali. Miestny denník Ottawa Sun ale má jasno v jednej veci. Napriek dlhoročnej službe a silným (aj citovým) väzbám medzi švédskym obrancom a klubom, určite nečakajte zľavu.

Dôvodom tejto istoty je hneď niekoľko faktorov. Prvým je očakávané ďalšie zvyšovanie platového stropu, ktorý by sa mohol podobne ako vlani navýšiť o ďalšie tri milióny dolárov. Druhým je fakt, že hráči už akosi zabudli na zľavovanie zo svojich nárokov. V poslednom období to neurobil prakticky nikto, už vôbec nie tie najväčšie hviezdy. Neurobil to Connor McDavid, Jack Eichel, Carey Price ani Jevgenij Kuznecov.

Vedenie Ottawy podľa všetkého bude trvať na maximálnej, teda osemročnej zmluve. Jej celková výška môže presiahnuť 90 miliónov dolárov. Ročne by sa tak príjem fenomenálneho obrancu mohol pohybovať v rozmedzí 11 až 12 miliónov dolárov. To by znamenalo (priebežne) druhý najvyšší cap hit v NHL, po McDavidovi. Treba pripomenúť, že v úplne rovnakej situácii je aj obranca LA Kings Drew Doughty. Vplyv na rokovania môže mať aj predĺženie, príp. prestup zadáka Washingtonu Johna Carlsona, ktorý bude v lete neobmedzene voľným hráčom.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.