Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Marko Daňo

Daňo „bonzoval" na Lainea: Snažím sa s ním rozprávať, ale...

0 2.08.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovenský útočník Marko Daňo otvorene o hviezdnom fínskom spoluhráčovi vo Winnipegu Patrikovi Laineovi.
Famóznu nováčikovskú sezónu prežil fínsky útočník Patrik Laine. Do NHL sa uviedol 36 gólmi a 64 bodmi v 73 zápasoch. Jeho čísla by boli ešte lepšie, nebyť otrasu mozgu, ktorý utrpel. Útočník Winnipegu v hodnotení nováčikov v počte gólov i bodov zaostal len za Austonom Matthewsom. Vlaňajšia draftová dvojka však naplno preukázala obrovský potenciál. Len šesť hráčov ligy nastrieľalo viac gólov ako on. Má jednu z najlepších striel na svete a v budúcnosti pokojne môže napodobniť svoj vzor Alexa Ovečkina a vyhrávať trofeje Mauricea Richarda pre TOP kanoniera NHL ako na bežiacom páse.

Slovenský útočník Marko Daňo bol i bude Laineovým spoluhráčom vo Winnipegu. V rozhovore pre Šport prezradil, aký Laine vlastne je. „Tichý chlapec s neuveriteľným gólovým potenciálom. Vie výborne využívať svoje silné stránky, nájsť si miesto na zakončenie. Je obdivuhodné, akú má úžasnú strelu," vychválil Daňo Laineove schopnosti.

Daňo pootvoril aj dvierka do "kuchyne" Jets a prezradil, aký je rodák z Tampere v súkromí. „Snažím sa s ním rozprávať, najmä počas letov. Sedíme blízko seba. Je však dosť uzavretý, veľa toho nepovie. Keď sme na výjazdoch, zdieľa izbu s Dánom Nikolajom Ehlersom. Prakticky z nej nevychádzajú, stále len hrajú počítačové hry."


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.