Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Will Butcher

Ďalšia rana pre Colorado. Butcher zrejme nepodpíše

0 17.07.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Coloradu Avalanche v posledných asi ôsmich mesiacoch nevyšlo nič. Teraz sa hovorí o ďalšej rane, ktorú klubu vrazí univerzitná hviezda Will Butcher.

Colorado ho draftovalo v roku 2013 v piatom kole, nevysoký obranca bol súčasťou amerického rozvojového programu aj americkým reprezentantom do 18 rokov. Sezónu nato začal navštevovať neďalekú Denver University, kde bol pod drobnohľadom vedenia klubu. Pokračoval aj v reprezentovaní svojej vlasti, keď si dvakrát zahral na MS do 20 rokov.

V tejto sezóne sa už stal kapitánom univerzitného tímu a ako jeho najväčšia hviezda ho doviedol až k triumfu v NCAA. Za dlhoročné úspešné účinkovanie, ale najmä za úspešnú túto sezónu, v ktorej nazbieral 37 bodov v 43 zápasoch bol odmenený prestížnou Hobey Baker Award pre najlepšieho univerzitného hokejistu.

V Colorade si tak mädlili ruky, do slabej obrany môžu priviesť mladého a kvalitného obrancu, ktorý skvelo pomôže ich prestavbe. K tomu potrebovali už len Butcherov podpis na nováčikovskej zmluve, ktorého sa ale asi nedočkajú. Práva Avs na Butchera uplynú 15.augusta, potom sa hráč stane neobmedzene voľným agentom a nováčikovskú zmluvu môže podpísať s kým chce.

Zopakuje tak vlaňajší scenár, v ktorom si laureát Hobey Baker Award Jimmy Vesey vyberal z ponúk naprieč celou NHL? Avs navyše stále nepredĺžili zmluvu Nikitu Zadorova, v súvislostí s ktorým sa stále hlasnejšie hovorí o jeho návrate do Ruska.

Samozrejme, na definitívu si musíme počkať minimálne do 15.augusta, dovtedy môžeme očakávať lavínu záujemcov, ktorí sa v záujme budú predbiehať. Stále je v hre zotrvanie v Denveri, správy vyplývajú najmä z faktu, že Butcher (hoci mohol) nepodpísal kontrakt ani na a ani začiatkom leta. Pre fanúšikov Avs nádej zomiera posledná.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.