Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Noah Hanifin & Jaccob Slavin

Chystá Carolina napĺňanie platového stropu?

0 14.07.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
V NHL nájdeme už len hŕstku tímov, ktoré viac zaujíma prekročenie platovej podlahy ako neprekročenie platového stropu. A čoskoro by ich malo byť ešte menej.

Minulú sezónu boli v NHL len tri tímy, ktoré mali problémy s naplnením pravidla kolektívnej zmluvy o platovej podlahe. Prvým bolo prestavbou prechádzajúce New Jersey, kde to prestavovanie pokračovalo voľným tempom aj toto leto. Druhým Arizona, ktorá bude potrebovať pomoc zmlúv nehrajúcich hráčov aj v nasledujúcej sezóne. Mimochodom Yotes sú ešte stále pod úrovňou 54 miliónov, ktorá určuje minimálne platové investície. To by ale mali vyriešiť nové kontrakty Duclaira a Martinooka. A napokon tretím bol celok Carolina Hurricanes, kde majiteľ Peter Karmanos výrazne znížil investície aj kvôli súdnemu sporu s jeho vlastnými synmi.

Napriek minimálnemu manévrovaciemu priestoru dokázal generálny manažér Ron Francis vyskladať tím, ktorý na jar nebol vôbec ďaleko od postupu. Všetko nasvedčuje tomu, že Francis má pre toto leto konečnú, zo 75-miliónového platového stropu využil len necelých 57,8 milióna a napriek tomu dokázal tím výrazne posilniť. Podpísal novú brankársku jednotku Scotta Darlinga, „za babku" získal lacného, no kvalitného zadáka Trevora van Riemsdyka a priviedol aj trio veľmi kvalitných útočníkov, Justina Williamsa, Marcusa Krugera a Josha Joorisa.

„Myslím, že diely, ktoré sme poskladali sú veľmi dobré," povedal Francis. „Som otvorený všetkému, o čom si budeme myslieť, že nás posunie ďalej." V optimizme naň nadviazal aj kouč Bill Peters. „Spevnili sme naše zadné rady, vrátane brankárskeho postu."

Toto všetko viedlo k otázkam, či si tím s tak veľkým potenciálom nezaslúži vyššie investície. Majiteľ Peter Karmanos ich podľa zámorských zdrojov prisľúbil, ak sa tím výsledkovo zlepší. Francis tak z nízkeho rozpočtu vyťažil absolútne maximum. Veď dáva na výplaty asi o 5 miliónov menej než trápiace sa Colorado, pritom má uzavretých 47 kontraktov, kým Joe Sakic len 32. V takomto porovnaní by sme mohli pokračovať naprieč celou ligou, ale žiadny tím nemá taký pomer cena/kvalita ako v súčasnosti Carolina Hurricanes.

Už na jar mal dať Karmanos svojmu GM voľnú ruku. Francis mal mať pred trade deadline povolené priviesť koho chce bez finančného obmedzenia. Canes vtedy neboli vôbec ďaleko od postupu, v absolútnom závere im ale predsa len dochádzal dych, takže za play-off zaostali o osem bodov. Teraz ale bude vyšší rozpočet dôležitejší než kedykoľvek predtým.

O rok totiž končia kontrakty viacerých dôležitých členov zostavy, ako napríklad Lindholm, Stempniak, Nordström, Pesce, Dahlbeck, van Riemsdyk a najmä Hanifin. Na udržanie všetkých rozpočet v podobe súčasných 58 miliónov stačiť nebude. Najmä keď Francis s ročným predstihom vypísal šek na 37,1 milióna, ktoré bude Canes stať nový sedemročný kontrakt Jaccoba Slavina.

Už teraz majú Canes pre ročník 2018/19 investovaných 44,5 milióna dolárov, takže bude veľmi náročné udržať rastúcu výkonnostnú krivku s takýmto nízkym rozpočtom.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.