Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Brock Boeser

Budúcnosť tímov NHL: Vancouver Canucks

0 12.08.17 v kategórii: Zaujímavosti , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Vybral sa tento tím konečne správnym smerom? Teda smerom omladzovania? Na šancu totiž čaká priam zástup veľkých talentov.

Množstvo nelichotivých výsledkov v posledných rokoch znamená množstvo vysokých volieb v drafte. Z nich majú byť vybudovaní noví Canucks, ktorých budeme vídať v novej ére, ktorá definitívne nastane po odchode bratov Sedinovcov. To sa podľa rôznych hlasov má uskutočniť už o pár mesiacov, pred uzávierkou prestupov. Dvojičky by v klube teoreticky mohli ostať do konca sezóny, ak bude tím na postupových priečkach, alebo ak sa vedenie nedokáže dohodnúť na ich výmene.

Medzitým sa bude pracovať na výchove ich nástupcov. Bo Horvat už preberá pochodeň, vlani bol najproduktívnejším hráčom Nucks. Dobre sa pri krátkej anabáze v závere sezóny pred viedol aj Brock Boeser. Na tohtoročnom drafte sa pripojil aj Elias Pettersson, toho ale v tomto roku v NHL určite neuvidíme. To síce také prekvapujúce nie je, no to sa môže stať aj Ollimu Juolevimu. OHL, AHL či NHL? Viac napovie prípravný kemp.

Útok: Nejeden jazyk hovorí, že draftovanie Jakea Virtanena bolo fatálnou chybou. Miesto neho už mohli vancouverské ľady brázdiť mená ako Nylander, Ehlers či Pastrňák. Ofenzívne nádeje fanúšikov sa tak preorientovali na iné mená, najmä Brock Boeser ako čistokrvný strelec by v hlavnom tíme mal dostať veľký priestor. Stále len 22 rokov má aj možný budúci kapitán Bo Horvat. Dobrým ťahom bol určite aj zisk Jonathana Dahléna. Stále netrpezlivejší je 21-ročný Nikolaj Goldobin, tomu sa však zrejme ujde len miesto lídra farmy.

Obrana: Čo s Ollim Juolevim? Uvidíme ho znovu na MS do 20 rokov? Vlani s kapitánskym „céčkom" bojoval so svojimi krajanmi na juniorskom šampionáte potupne len o záchranu. Má vôbec význam, aby robustný obojsmerný obranca zotrval ešte rok v juniorke? Pravdepodobne nie, preto by asi bolo najrozumnejšie presunúť ho do AHL, kde by mohol číhať na príležitosť. Podobnú ambíciu má určite 20-ročný Guillaume Brisebois. Samotná obrana hlavného tímu bude dosť mladá, jej dôležitými členmi sú 23-ročný Troy Strecher či 24-ročný Ben Hutton.

Brankári: Thatcher Demko je veľkým prísľubom. Pre mnohých je to budúca jednotka tímu NHL. Canucks ho zvolili v druhom kole draftu 2014, rodák zo slnečného San Diega má všetky ingrediencie špičkového gólmana. Je robustný a veľmi atletický, v bráne pripomína hviezdu Nashvillu Pekku Rinneho, a to je veľká pochvala. Možnosti zvýšilo aj tohtoročné draftovanie Michaela DiPietra.

Draft 2017:

·5.miesto: Elias Pettersson (C/LW, Timra IK, Allsvenskan)

·33.miesto: Kole Lind (RW, Kelowna Rockets, WHL)

·55.miesto: Jonah Gadjovich (LW, Owen Sound Attack, OHL)

·64.miesto: Michael DiPietro (G, Windsor Spitfires, OHL)

·95.miesto: Jack Rathbone (D, Dexter School, USHS)

·135.miesto: Kritoffer Gunnarsson (D, Frölunda HC, SHL)

·181.miesto: Petrus Palmu (W, Owen Sound Attack, OHL)

·188.miesto: Matt Brassard (D, Oshawa Generals, OHL)Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.