Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Marián Gáborík

Aké méty majú v budúcej sezóne NHL na dosah Slováci?

0 14.07.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Pohľad na to, aké méty majú na dosah slovenskí hráči v NHL v nasledujúcej sezóne.
V minulej sezóne slovenským fanúšikom obrovskú radosť spravil Marián Hossa, keď dosiahol v NHL magickú 500-gólovú hranicu a prakticky si tak trojnásobný víťaz Stanley Cupu zaistil miesto v Sieni slávy. Pozreli sme sa na to, aké zaujímavé méty majú slovenskí hráči na dosah v budúcej sezóne NHL.

Na Mariána Gáboríka sa bude pozornosť upierať hneď z niekoľkých dôvodov. Bude to jeho vôbec prvá sezóna v úlohe "ženáča". Navyše sa bude snažiť odčiniť nevydarený uplynulý ročník - vôbec najhorší v svojej kariére NHL. Okrem toho bude atakovať dve významné méty. Len 11 zápasov mu chýba k magickej méte 1 000 štartov v základnej časti. Štyri presné zásahy ho delia od 400-gólového míľnika. Dve asistencie mu chýbajú k dosiahnutiu méty 400 a aby toho nebolo málo, len šesť bodov potrebuje získať na skompletizovanie 800-bodovej porcie.

Tomáš Tatar aktuálne prežíva horúce chvíle. Nemôže sa s Detroitom dohodnúť na podmienkach novej zmluvy. Najlepší strelec Red Wings z uplynulej sezóny tak možno už o pár dní pôjde na arbitráž. Ako sa sám vyjadril, v tom prípade možno pôjde o jeho posledný rok v Detroite. Atakovať v ňom bude hneď niekoľko mét. Ak bude zdravý, mal by dosiahnuť hranicu 400 zápasov, chýba mu k tomu 55 štartov. Jediný presný zásah ho delí od 100-gólovej hranice. Päť nahrávok mu chýba k dosiahnutiu 100 asistencií a na dosah má 200-bodovú métu, potrebuje k tomu už len šesť bodov.

Richard Pánik by mal v budúcej sezóne NHL skompletizovať 300 zápasov v základnej časti. Útočník Chicaga k tomu potrebuje už len 37 štartov. Samozrejmosťou by v jeho prípade malo byť dosiahnutie 100-bodovej hranice, ku ktorej mu chýba už len deväť zárezov.

Andrej Sekera pre zranenie kolena príde o úvod sezóny NHL. Je otázne, ako dlho bude absentovať, no reálne by mohol stihnúť zavŕšiť hranicu 700 štartov v základnej časti. Potrebuje v budúcej sezóne odohrať aspoň 53 zápasov, teda len niečo viac ako polovicu sezóny. V prípade zisku 21 asistencií siahne na métu 200 nahrávok.

Zdeno Chára dosiahol v uplynulej sezóne 600-bodový míľnik. V prípade strelecky vydareného ročníka môže zavŕšiť 200-gólovú hranicu. Chýba mu k tomu dvanásť presných zásahov. V poslednej sezóne ich mal na konte desať, takže je v jeho silách to zvládnuť. Päťdesiat štartov ho delí od úctyhodnej méty 1 400 zápasov v základnej časti NHL.

Martin Marinčin bude siahať po méte 200 štartov. Potrebuje dostať šancu minimálne v 25 súbojoch. Je však otázne, aká bude jeho pozícia v Toronte v budúcom ročníku. V tom poslednom mu totiž tréner Mike Babcock veľa šancí nedával. Slovenský zadák odohral len 25 duelov v základnej časti.

Rovnako métu 200 štartov v NHL bude atakovať aj útočník Tomáš Jurčo. Ten v Chicagu dostal zmluvu na ďalší rok. Je len na ňom, ako uchopí ponúknutú šancu a či si konečne vybojuje pevné miesto v NHL. K spomínanej méte potrebuje odohrať aspoň 28 súbojov. V minulom ročníku dostal v Detroite a Chicagu dovedna šancu len v 29 zápasoch.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.