Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Vsadia v Arizone na jednu kartu? Dahlin dnu, Ekman-Larsson von

Ekman-Larsson & Dahlin

Kam tento tím smeruje, to nik nevie. Ale mená Max Domi a Oliver Ekman-Larsson, o ktorých vedenie vlani absolútne odmietlo jednať sú možno na predaj.

Vsadia v Arizone na jednu kartu? Dahlin dnu, Ekman-Larsson von

Zaostali hlboko za očakávaniami. Tento neúspech bude pravdepodobne potrebné hodnotiť aj z širšej perspektívy a môžete si byť istí, že v lete môže prísť na pretras aj sťahovanie. Možná výmena stavov vrátane generálneho manažéra taktiež. Teraz ale treba riešiť prestupovú stratégiu, nakoľko sa blíži trade deadline a Yotes znej musia vyťažiť. Vlani bol odchod osobností ako Oliver Ekman-Larsson alebo Max Domi nemysliteľný, teraz sa výmene nebráni klub, ani samotní hráči.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že v púšti sa začne prestavba. V poslednej dekáde nebude prvá. Ekman-Larsson bude o rok neobmedzene voľným hráčom a pri týchto výsledkoch by sa nik nečudoval, keby sa rozhodol odísť. Teraz má najvyššiu trhovú hodnotu, zmluva mu totiž bude platiť aj budúci rok a suma 5,75 milióna dolárov nie je taká vysoká. Notoricky známa protihodnota v podobe prospektu, hotového hráča a voľby v prvom kole tak je reálna, napriek faktu, že má v tabuľke pravdy rovných -36.

Stratégia Arizony smeruje k jasnému cieľu, prvej voľbe v drafte. Ak by na jeseň brázdil ľady klubu z púšte Rasmus Dahlin, bola by strata Ekmana-Larssona vyriešená. Je však jasné, že sa jedná o veľký risk. Vlani bolo Colorado v tabuľke jasne posledné, v drafte však Avs volili až ako štvrtí. V takom prípade, ak by Coyotes chceli obrancu, museli by sa uspokojiť s Adamom Boqvistom.

Rozbehli sa (vraj) aj rokovania o odchode Maxa Domiho. Ten neprežíva práve najvydarenejšiu sezónu, veď dovedna skóroval len štyrikrát. Najhorúcejším kandidátom má byť Vancouver, ktorého záujem je pochopiteľný a kanadský klub má Arizone čo ponúknuť. Canucks môžu opäť spojiť duo Bo Horvat – Max Domi, ktoré v juniorskej OHL vo farbách London Knights tri roky naháňalo súperom hrôzu. Vrámci trejdu by mohol zmeniť pôsobisko napríklad ruský útočník vo farbách kanadského klubu Nikolaj Goldobin a niektorý z mladých obrancov Nucks.

Nuž, v Arizone nemajú čo stratiť a pravdupovediac, horšie to už asi byť nemôže. Ďalšia kompletná prestavba však ešte viac podlomí už beztak krehkú fanúšikovskú základňu v nehokejovom prostredí. Oživiť by ju však mohol príchod juniorskej superhviezdy Dahlinovho formátu.

Demko a Ullmark excelujú, na šancu však musia čakať

Do NHL sa každoročne pokúšajú presadiť desiatky hokejistov. Niektorí majú väčšie šance, iní menšie. Existuje aj malá skupina takých, ktorých výkonnosť je dávno na úrovni...

21.02.18, 18:20

0

Hellebuyck urobil v lete veľa zmien, tie priniesli ovocie

Skokan roka. Aj tak môžeme nazvať výkonnostnú zmenu, ktorú urobil gólman Winnipegu Connor Hellebuyck. Z muža, ktorého nejeden považoval za najslabší článok tímu sa stala hlavná...

30.01.18, 16:15

0

Budúcnosť modrej čiary Avalanche vyzerá veľmi dobre

Zdá sa, že táto loď sa konečne natáča správnym smerom. Avalanche okupujú postupové priečky, ťahajú nevídanú víťaznú šnúru. Podobne vzrušujúci je pre fanúšikov aj pohľad na...

23.01.18, 13:30

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 5 € zadarmo
1,168.1 ms