Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Vsadia v Arizone na jednu kartu? Dahlin dnu, Ekman-Larsson von

Ekman-Larsson & Dahlin

Kam tento tím smeruje, to nik nevie. Ale mená Max Domi a Oliver Ekman-Larsson, o ktorých vedenie vlani absolútne odmietlo jednať sú možno na predaj.

Vsadia v Arizone na jednu kartu? Dahlin dnu, Ekman-Larsson von

Zaostali hlboko za očakávaniami. Tento neúspech bude pravdepodobne potrebné hodnotiť aj z širšej perspektívy a môžete si byť istí, že v lete môže prísť na pretras aj sťahovanie. Možná výmena stavov vrátane generálneho manažéra taktiež. Teraz ale treba riešiť prestupovú stratégiu, nakoľko sa blíži trade deadline a Yotes znej musia vyťažiť. Vlani bol odchod osobností ako Oliver Ekman-Larsson alebo Max Domi nemysliteľný, teraz sa výmene nebráni klub, ani samotní hráči.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že v púšti sa začne prestavba. V poslednej dekáde nebude prvá. Ekman-Larsson bude o rok neobmedzene voľným hráčom a pri týchto výsledkoch by sa nik nečudoval, keby sa rozhodol odísť. Teraz má najvyššiu trhovú hodnotu, zmluva mu totiž bude platiť aj budúci rok a suma 5,75 milióna dolárov nie je taká vysoká. Notoricky známa protihodnota v podobe prospektu, hotového hráča a voľby v prvom kole tak je reálna, napriek faktu, že má v tabuľke pravdy rovných -36.

Stratégia Arizony smeruje k jasnému cieľu, prvej voľbe v drafte. Ak by na jeseň brázdil ľady klubu z púšte Rasmus Dahlin, bola by strata Ekmana-Larssona vyriešená. Je však jasné, že sa jedná o veľký risk. Vlani bolo Colorado v tabuľke jasne posledné, v drafte však Avs volili až ako štvrtí. V takom prípade, ak by Coyotes chceli obrancu, museli by sa uspokojiť s Adamom Boqvistom.

Rozbehli sa (vraj) aj rokovania o odchode Maxa Domiho. Ten neprežíva práve najvydarenejšiu sezónu, veď dovedna skóroval len štyrikrát. Najhorúcejším kandidátom má byť Vancouver, ktorého záujem je pochopiteľný a kanadský klub má Arizone čo ponúknuť. Canucks môžu opäť spojiť duo Bo Horvat – Max Domi, ktoré v juniorskej OHL vo farbách London Knights tri roky naháňalo súperom hrôzu. Vrámci trejdu by mohol zmeniť pôsobisko napríklad ruský útočník vo farbách kanadského klubu Nikolaj Goldobin a niektorý z mladých obrancov Nucks.

Nuž, v Arizone nemajú čo stratiť a pravdupovediac, horšie to už asi byť nemôže. Ďalšia kompletná prestavba však ešte viac podlomí už beztak krehkú fanúšikovskú základňu v nehokejovom prostredí. Oživiť by ju však mohol príchod juniorskej superhviezdy Dahlinovho formátu.

SELECT a.id, a.slug, a.short_desc_en as ashort, a.title_en as atitle, a.thumb, a.info_txt, a.created, a.is_video,c.name_en as catname,c.slug AS catslug, (SELECT COUNT(artid) FROM mod_article_comments AS ac WHERE ac.artid = a.id) as totalcomments FROM mod_articles AS a LEFT JOIN mod_article_categories as c ON c.id = a.cid WHERE a.created <= NOW() AND a.expire >= NOW() AND a.active = 1 AND a.web_id = '2' AND c.id='25' AND a.id!='68906' ORDER BY a.created DESC LIMIT 3

Skončí sa spojenie Trouba – Jets?

Už to vyzeralo, že manželstvo Jacoba Troubu a Winnipegu Jets bude dlhé a opradené úspechmi. No tento vzťah má za sebou ďalšiu skúšku a minimálne jednu ešte pred sebou.

27.07.18, 15:30

0

Náhrada za Panarina? Ruský mladík prežil pád meteoritu a chce sa pobiť o NHL

Momentálne asi najlepší prospekt, ktorého má Columbus k dispozícii. Senzačný ruský útočník Vitalij Abramov má pred štartom novej sezóny jediný cieľ, presadiť sa medzi seniormi.

23.07.18, 14:00

0

Nečas a Svečnikov v jednom útoku? Je tam chémia, hovorí Nečas

Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej zohráva aj rodák z Nového Města na Moravě Martin Nečas.

16.07.18, 18:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
72.6 ms