Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Vidí v ňom seba? Za skvelým draftom Pospíšila stojí skaut – bitkár

Martin Pospíšil © nhl.com

Za úspešným draftom slovenského útočníka Martina Pospíšila stojí skaut, ktorý sa počas aktívnej kariéry preslávil svojimi päsťami.

Jedno napadnutie, jedno vrazenie na mantinel, tri bitky, jedno narazenie zozadu, jedno vyvolanie bitky, jedna urážka rozhodcu, jedenásť trestov do konca zápasu. Takto vyzerala vizitka slovenského útočníka Martina Pospíšila v uplynulej sezóne zámorskej USHL. Priemerne za zápas "získal" päť trestných minút. Stal sa najtrestanejším, no zároveň aj veľmi rešpektovaným hráčom v súťaži.

„Jeho tvrdosť a súťaživosť je skutočná, nie je to žiadne divadlo," uviedol jeho tréner Luke Strand, ktorý ho viedol v Sioux City Musketeers. „Dávať pozor na spoluhráčov je pre neho niečo ako znamenie cti. Verte mi, že by som ho mal radšej na ľade, ale takto sa on skrátka stará o hru," dodal pre oficiálne klubové stránky.

Tvrdosť, odhodlanie, nasadenie, odvaha. Atribúty, ktoré mu vyniesli až nečakane dobrý draft. Po osemnásťročnom mladíkovi vo štvrtom kole siahli predstavitelia Calgary Flames. Po Martinovi Fehérvárym bol tohtoročnou slovenskou draftovou dvojkou.
Pozor, Martin Pospíšil nie je len tvrdo hrajúci mladík, ktorý zhadzuje rukavice pri každej príležitosti a mláti všetko čo mu stojí v ceste. Je to predovšetkým výborný hokejista. Produktívny (v 49 zápasoch nazbieral 37 bodov), ale aj kvalitne pracujúci do defenzívy. Typ hráča, po ktorom je v súčasnej NHL veľký dopyt.

Aj nasledujúcu sezónu odohrá ešte v USHL v drese Sioux City. Tam si ho vyhliadol skaut Jim Cummins. A do oka mu Pospíšil rozhodne nepadol čírou náhodou. Cummins v ňom vidí samého seba počas aktívnej kariéry. Cummins bol elitným bitkárom NHL, v 511 zápasoch pozbieral neuveriteľných 1538 trestných minút.

„Nevadí mi fyzická hra a keď sa mám pre tím pobiť, pokojne to spravím. Žiadny problém," hovoril Pospíšil. Desať-pätnásť rokov dozadu by typ hráča ako on bol draftovaný v prvom či druhom kole. V súčasnej NHL sa už viac kladie dôraz na rýchlosť. Ale tímy stále potrebujú aj tvrdých chlapcov, ktorí sa neboja chrániť spoluhráčov a ktorí si dokážu chlapským spôsobom zjednať rešpekt. A Pospíšil to dokáže.

Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
98.9 ms