Marián Hossa © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Kariéra Mariána Hossu sa dá označiť slovom veľkolepá. Pokúsili sme sa vybrať tri TOP momenty jeho kariéry v NHL.

Vybrať tri najúžasnejšie momenty kariéry Mariána Hossu v NHL sa javí ako sizyfovská úloha. Prečo? Nuž slovenský velikán prežil tak úspešnú a vydarenú kariéru, že vybrať tie tri najžiarivejšie momenty je prakticky nemožné. Napriek tomu sa o to pokúsime.

Hossa s Chicagom Blackhawks trikrát získal Stanleyho pohár, v NHL pokoril 500-gólovú aj 1000-bodovú hranicu a je otázkou času, kedy bude uvedený do Siene slávy.

A tu sú sľubované TOP tri momenty jeho kariéry v NHL

1. Dosiahnutie 500. gólu v NHL - Nešlo ani tak o samotné dosiahnutie tohto významného míľnika, ktorý je sám o sebe v tak kvalitnej lige akou je NHL mimoriadne cenený. No Hossa sa na 500. zásah načakal. Sladká odmena však napokon prišla. Pred Hossom 500-gólovú métu v NHL dosiahlo len 43 hráčov. Stal sa tretím slovenským rodákom, ktorému sa to podarilo (pred ním Stan Mikita a Peter Bondra). Nezabudnuteľný bol ceremoniál, na ktorom si ukradla show pre seba jeho malá dcérka, ktorá Hossovi stlačila nos, na čo hviezdny útočník zareagoval otvorením úst. Symbolicky sa ukázalo, že Hossa je nielen veľký hráč, ale aj skvelý otec a veľký človek.

2. Zápas číslo päť v sérii prvého kola s Nashvillom Predators  v play off v roku 2010 bol jedným z najúžasnejších vôbec. Hossa v ňom však zohral mimoriadnu úlohu. "Jastrabi" prehrávali o gól v tretej tretine, vyzeralo to, že "predátori" sa ujmú vedenia v sérii 3:2 na zápasy a budú krôčik od postupu. V posledných sekundách riadnej hracej doby však skóroval Patrick Kane v oslabení a poslal zápas do predĺženia. Chicago vstupovalo do predĺženia v početnej nevýhode, nakoľko Hossa si odpykával vyšší päťminútový trest. Krátko po tom, ako sa vrátil z trestnej lavice, zdravo nasrdený strelil víťazný gól. Možno to bol kľúčový moment na ceste za ziskom Stanley Cupu. Pre Mariána Hossu bol Stanley Cup v roku 2010 prvým v kariére.

3. Konferenčné finále proti Anaheimu v roku 2015. Aj táto vyraďovačka napokon skončila ziskom Stanley Cupu pre Hossove Chicago. Všetko však mohlo byť inak - vo finále Západnej konferencie s "káčermi" Chicago neustále doťahovalo - prehrávalo 0:1, 1:2 aj 2:3 na zápasy. Práve v tejto sérii Marián Hossa strelil niekoľko dôležitých gólov, ťažko vybrať, ktorý z nich bol ten najdôležitejší. V druhom zápase pomohol jedným gólom k výhre Chicaga v Anaheime 3:2pp a k vyrovnaniu série na 1:1. Jeden gól strelil v dôležitom šiestom zápase, ktorý vyhralo Chicago doma 5:2 a odvrátilo "mečbal" Ducks. Napokon jeden gól strelil aj v kľúčovom "postupovom" siedmom stretnutí, v ktorom Chicago vyhralo na ľade súpera 5:3 a zabezpečilo si miestenku do finále NHL.

Slováci v zostavách NHL túto noc: Dostane Halák šancu?

Ktorí slovenskí hráči sa predstavia v nočných dueloch NHL a aké bude ich zaradenie v zostavách?

pred 115 min.

0

Černák najtvrdší hráč Tampy! Nerád hrám proti nemu, tvrdí Cirelli

S výkonmi Erika Černáka v úvodných zápasoch kariéry NHL vládne obrovská spokojnosť.