VIDEO Tatar zasypal súpera bodyčekmi, Černákova Tampa zlomila sériu prehier vo veľkom štýle

Tomáš Tatar so spoluhráčmi © nhl.com

Tomáš Tatar doslova zasypal súpera bodyčekmi. Erik Černák druhý najvyťažovanejší obranca, jeho Tampa prelomila sériu prehier.

Štvrtú po sebe idúcu výhru na tripe získalo Calgary, vyhralo v New Jersey 5:3. Rozhodlo už v prvej tretine, ktorú ovládlo suverénne 4:0. Dvakrát sa presadil Andrew Mangiapane, ktorý má výbornú formu a nastrieľal už sedem gólov v šiestich dueloch. Nováčik Nico Daws prežil nočnú moru - inkasoval tri góly zo siedmich striel a vystriedal ešte v prvej tretine. Tomáš Tatar odohral 18 minút a 29 sekúnd. S piatimi bodyčekmi bol v tomto smere najaktívnejším hráčom stretnutia. Marián Studenič a Christián Jaroš boli v pozícii zdravých náhradníkov.

Tampa Bay získala prvú výhru v riadnom čase. Podarilo sa jej to v skutočne veľkom štýle, na ľade Pittsburghu vyhrala vysoko 5:1. Penguins skončila päťzápasová bodová séria, ktorú ťahali od úvodu sezóny. Lightning prelomili trojzápasovú sériu prehier. Andrej Vasilevskij mal 28 úspešných zásahov. Ondřej Palát a Ryan McDonagh v druhej tretine skórovali 10 sekúnd po sebe. Erik Černák bol druhým najvyťažovanejším obrancom "bleskov" s ice-time 23 minút a 16 sekúnd. Raz vystrelil na bránku, pridal jeden bodyček.

Tím snov na MS v Česku? Slovensko má potvrdenú ďalšiu hviezdu z NHL

17.04.24, 19:02

VIDEO Mešár sa rozlúčil famóznou asistenciou, skončil aj Dvorský: Uvidíme ich na MS? Šatan to naznačil jasne

Dnes, 06:20

Slafkovský: Craig Ramsay mi veľmi pomohol, chcem mu to naposledy vrátiť! Prezradil, kedy sa pripojí k tímu

Včera, 19:12

Vyšiel posledný rebríček pred draftom NHL: Syn legendy slovenskou jednotkou?

Včera, 06:53

Slafkovský odhalil svoje plány: Hneď po MS v Česku urobím toto

Včera, 13:41

Viceprezident Montrealu o Slafkovskom: Pred 12 mesiacmi na nás ľudia pozerali akoby sme nevedeli, čo robíme. A...

Včera, 06:19

Druhý najvíťaznejší brankár histórie NHL definitívne rozhodol o svojej budúcnosti