VIDEO Tatar vstúpil do sezóny parádnym gólom z úniku, bodoval aj Černák

Tomáš Tatar © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Tatarov parádny gól z brejku. Tampa Bay úspešne vykročila za obhajobou, prispel k tomu aj Černák

Montreal prehajdákal dvojgólový náskok, Tatar skóroval v presilovke

Alexander Nylander (2+1) a John Tavares (1+2) pomohli Torontu k úspešnému vstupu do sezóny zhodne troma bodmi. Morgan Rielly rozhodol o výhre Leafs 5:4 v predĺžení.

Josh Anderson skóroval pri debute za Montreal dvakrát. Tomáš Tatar si otvoril gólový účet hneď v úvode sezóny, skóroval v presilovej hre a posielal Canadiens do priebežného vedenia 3:1. V záverečných dvoch minútach druhej tretiny však Leafs dvakrát skórovali v presilovkách a vyrovnali.

Podľa Andersona prehral lepší tím. „Myslím si, že sme boli lepším tímom. Hovorili sme si o tom pred zápasom, aby sme sa vyvarovali vylúčení, pretože práve tam získavajú momentum a presne to sa stalo. Ktokoľvek sledoval tento zápas vie, že sme boli lepším tímom. Nabudúce budeme hrať lepšie," vyhlásila predsezónna posila Canadiens pre NHL.com.

Tatar odohral na krídle prvého útoku 15 minút a 33 sekúnd. Na gól pretavil svoju jedinú strelu na bránku, pripísal si aj jednu zblokovanú strelu.

Tampa Bay úspešne vykročila za obhajobou, prispel k tomu aj Černák

Tampa Bay vykročila za obhajobou Stanley Cupu správnym krokom. Na domácom ľade zmietla Chicago 5:1. Jednou asistenciou k tomu prispel aj slovenský obranca Erik Černák.

Kapitán Steven Stamkos zažil veľkú noc, k výhre prispel gólom a dvoma asistenciami. Brayden Point a Anthony Cirelli zhodne strelili gól a pridali asistenciu. Cirelli zvyšoval na 3:0 po tom, čo úspešne tečoval strelu Černáka. Andrej Vasilevskij podržal svoj tím 22 zákrokmi.

Stamkosa v minulej sezóne výrazne limitovalo zranenie brušného svalstva, podstúpil vzhľadom k tomu dve operácie. No výkonom naznačil, že je už 100 % v poriadku a potvrdil to aj v pozápasových vyjadreniach.

„Takto skvele som sa necítil už veľmi dlhý čas," pochvaľoval si. „Bolo pekné byť tu. Hrať s Pointom a Palátom mi výrazne uľahčilo život, samozrejme. Dlho som toho veľa neodohral a bol to dobrý štart."

V drese Chicaga debutovali v NHL Pius Suter (štyri strely na bránku) a Ian Mitchell (17:14 ice-time). V drese Lightning zažil premiéru Call Foote (10:47 ice-time a +1).

Černák odohral 20 minút a 6 sekúnd. Pripísal si na konto dva strelecké pokusy, jeden hit a dve zblokované strely. Nastupoval v presilovke (3:38) aj v oslabení (2:42).

VIDEO Famózna gólová nahrávka Tatara medzi highlightmi noci v NHL

100 % fungujúca chémia. Tatarova famózna gólová nahrávka medzi highlightmi noci v NHL

pred 58 min.

0

VIDEO Bod Tatara ani hetrik Toffoliho nestačil. Montreal tretiu výhru v rade nepridal

Tatar bodoval, Toffoli strelil hetrik, no ani to Montrealu nestačilo a tretiu výhru v rade nepridal

pred 3 hod.

0

FOTO 2056 gólov v kariére NHL? Že je Chára brutálne monštrum vie každý, ale že je až takýto dobrý?

Že je Zdeno Chára legenda na ceste do Siene slávy vie každý. Ale 2056 gólov v kariére NHL?