VIDEO Strašidelná chyba Cháru! Washington prišiel o celý prvý útok, no bodoval zatiaľ v každom zápase

Zdeno Chára © twitter Washington Capitals
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Strašidelné zaváhanie Zdena Cháru, Washington prišiel o celý prvý útok, no napriek tomu bodoval aj v siedmom zápase

Justin Schultz gólom 27 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre Washingtonu s Islanders 3:2. Capitals tak bodovali aj v siedmom zápase sezóny. Nepríjemnosťou sú zranenia Larsa Ellera a Nicklasa Bäckstroma.

Naďalej chýbajú štyri ruské opory Samsonov, Orlov, Kuznetsov a Ovečkin pre karanténu. Všetci štyria vynechajú ešte minimálne jeden zápas. Okrem toho druhý zápas po sebe chýbal zranený člen elitného útoku Tom Wilson. Washington tak prišiel o kompletný prvý útok (Wilson, Bäckstrom, Ovečkin).

Vítek Vaněček predviedol 32 zákrokov a John Carlson pomohol k výhre gólom a asistenciou.

Zdeno Chára v 31. minúte urobil strašidelnú chybu, keď v snahe od vlastnej bránky vyhodiť puk nahral priamo na hokejku voľného Mathewa Barzala a pre toho nebol problém poslať Islanders do vedenia 2:1.

Chára odohral 20 minút a 38 sekúnd. Napriek svojmu zaváhaniu ukončil zápas s pluskou na konte a z dôvodu množstva absencií Capitals dokonca dostával po dlhom čase aj priestor v presilovkách (1:42). Trikrát vystrelil a zblokoval jednu strelu.

Richad Pánik odohral 14 minút a 10 sekúnd, nastupoval s Chárom v druhej presilovkovej formácii (odohral 1:46). V stretnutí dvakrát vystrelil, rozdal dva bodyčeky a zblokoval jednu strelu.

Zo slovenských hráčov bol v noci na stredu v akcii aj obranca Andrej Sekera. Jeho Dallas vyhral s Detroitom 2:1pp a pokračuje v perfektnom štarte, má bilanciu 3-0.

Jason Dickinson rozhodol o výhre Stars v predĺžení. Joe Pavelski zaznamenal asistenciu a svoj 800. bod v NHL. John Klingberg režíroval výhru gólom a asistenciou. Brankár Anton Chudobin podržal finalistu Stanley Cupu 20 zákrokmi.

Sekera odohral 17 minút a 15 sekúnd. Zaznamenal jeden bodyček a takmer štyri minúty bol na ľade v oslabení.

Svitne na lepšie časy? Tatar bude mať v Montreale nového trénera

Kríza Montrealu si vyžiadala radikálne riešenie! Tomáš Tatar bude mať nového trénera

Včera, 19:54

1

Danault alebo Tatar? Canadiens čelia ťažkej voľbe

Obom končí po sezóne zmluva a je takmer isté, že obaja v Montreale nezostanú.

Včera, 09:52

1

VIDEO Parádna akcia Slovákov pomohla Washingtonu k bodu

Chára skvelou krížnou prihrávkou našiel krajana Pánika a ten sa výborne pretlačil až ku gólu