VIDEO Slováci opäť víťazne! Chára a Černák zbierali plusky, Pánik zasypal súpera bodyčekmi

Zdeno Chára © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Slováci v NHL opäť víťazne. Chára a Černák zbierali plusky, Pánik zasypával súpera tvrdosťou a bodyčekmi

Chára s pluskou a skvelou hrou v oslabení

Česi majú ďalšieho brankára na scéne NHL. Vítek Vaněček absolvoval víťaznú premiéru v drese Washingtonu. 30 zákrokmi pomohol k výhre na ľade Buffala 2:1.

Tom Wilson režíroval triumf Capitals gólom a asistenciou.

Buffalo doplatilo v zápase na nevyužívanie presilových hier, hralo ich päť, zatiaľčo Capitals ani jednu.

„Sklamaním pre nás všetkých boli presilovky. Znova sme mali neuveriteľnú disciplínu bez jediného oslabenia, ale všetky tie nepremenené presilovkové príležitosti sú jasným dôvodom našej prehry v tomto zápase. Myslím si, že pri hre piatich proti piatim sme boli úžasní. Musíme si to zobrať aj do ďalších zápasov. No naša presilovka neodviedla svoju prácu," hodnotil tréner Ralph Krueger pre NHL.com.

Veľký kredit za to, že Buffalo neskórovalo ani raz z piatich presilových hier, ide aj na vrub Zdena Cháru. Ten odohral v zápase 20 minút a 6 sekúnd, z toho viac ako štyri minúty bol na ľade v oslabení. Trikrát vystrelil, rozdal dva hity, zblokoval jednu strelu a pripísal si na konto jednu plusku. Dovedna ich nazbieral v dvojzápase s Buffalom tri. Jednu z presiloviek dostali Sabres práve po Chárovom faule - v tretej tretine za držanie proti Jeffovi Skinnerovi.

Richard Pánik odohral 12 minút a 24 sekúnd. Rozdal štyri bodyčeky a len Tom Wilson a Rasmus Ristolainen z Buffala sa mu v tomto smere dokázali vyrovnať.

Tampa Bay znova víťazne, Černák s dvoma pluskami

Tampa Bay zvládla aj svoj druhý súboj s Chicagom, tentoraz vyhrala 5:2.

Andrej Vasilevskij sa zaskvel 35 úspešnými zákrokmi. Útok Coleman, Gourde, Goodrow dovedna nazbieral šesť bodov a výrazne sa podpísal na úspechu Lightning.

„Bol to len druhý zápas v sezóne. Kemp začal pred dvanástimi dňami. Chicago hralo inšpiratívne. Tímy sa budú zlepšovať a hrať čoraz lepšie. Mali sme naše momenty. Väčšinu druhej tretiny sme odohrali dobre. Ubránili sme päť a pol minúty v oslabení v tretej tretine," hodnotil zápas tréner Tampy Jon Cooper.

Erik Černák odohral 21 minút a 5 sekúnd. Zaznamenal dve plusky, štyri strelecké pokusy a jednu strelu zblokoval.

Halákovi končí zmluva: Takto vidí jeho budúcnosť uznávaný zámorský expert

Po sezóne mu končí zmluva. Takto vidí budúcnosť Jaroslava Haláka uznávaný zámorský expert.

Včera, 08:32

0

VIDEO Trojbodový Tatar treťou hviezdou! Najlepší zápas jeho útoku v sezóne, zdemoloval Winnipeg

Tatar sa zaskvel troma bodmi a stal sa treťou hviezdou. Jeho útok odohral najlepší zápas v sezóne, zničil Winnipeg

Včera, 06:57

0

Nezastaviteľný! Ružička ovládol AHL po štvrtej trojbodovej noci, má priemer 2 body na zápas

Slovenský valec si podmanil AHL, čas na NHL?

06.03.21, 08:44