VIDEO Pánik sa zo štvrtého útoku prizeral na ďalšiu prehru, nevyužil obrovskú šancu

Washington - Chicago © nhl.com

Slovenský útočník Richard Pánik bol blízko k prelomeniu dlhočiznej série bez streleného gólu - nevyužil však veľkú príležitosť.

Richard Pánik podľa očakávania nastúpil v stretnutí Chicaga na ľade Washingtonu až vo štvrtom útoku. Predstavil sa po boku Wingelsa a Sharpa. Neskóroval už v devätnástom zápase v rade. V tretej tretine však mal obrovskú príležitosť. V 50. minúte dostal parádnu prihrávku a z medzikružia úplne osamotený zakončoval, no Braden Holtby ho vychytal a udržal pre Capitals vedenie 4:1.

Washington napokon zvíťazil vysoko 6:2 a Chicago tak prehralo už piatykrát v rade. Pánik počas 12:11-minútového pobytu na ľade vyslal na Holtbyho dve strely, rozdal tri bodyčeky a duel ukončil s jednou mínuskou.

NHL:

Toronto - Calgary 2:1 po sam. nájezdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Góly: 39. Rielly, rozhodujúci sam. nájazd W. Nylander - 11. Giordano. Strely na bránku: 29:48. Diváci: 19.217. Hviezdy zápasu: 1. Andersen, 2. W. Nylander (obaja Toronto), 3. M. Smith (Calgary).

Anaheim - Ottawa 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. a 59. Henrique, 32. O. Kaše. Strely na bránku: 22:28. Diváci: 15.890. Hviezdy zápasu: 1. R. Miller, 2. Henrique, 3. Fowler (všetci Anaheim).

Edmonton - Philadelphia 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 24. Draisaitl, 54. Nugent-Hopkins - 29. Weal, 35. Weise, 45. M. Raffl (Voráček), 60. Simmonds. Strely na bránku: 26:33. Diváci: 18.347. Hviezdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Nurse (Edmonton), 3. Provorov (Philadelphia).

Washington - Chicago 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Góly: 15. a 58. T. Wilson, 12. Bäckström, 16. Ovečkin, 39. Connolly, 51. Kuznecov - 18. Bouma, 57. J. Toews. Strely na bránku: 25:39. Diváci: 18.506. Hviezdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všetci Washington).